Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6971
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przedsiębiorcy: Musieliśmy otworzyć, żeby przetrwać

Wtorek, 19 stycznia 2021, 15:16
Aktualizacja: 15:27
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Przedsiębiorcy: Musieliśmy otworzyć, żeby przetrwać
Fot. Przemek Kaczałko
W całym regionie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się otworzyć swoje biznesy, bo pomoc z budżetu państwa jest znikoma lub jej w ogóle nie ma, a w dodatku coraz więcej sądów potwierdza, że ograniczanie, zamykanie ich działalności - jest niezgodne z Konstytucją. Aby przetrwać, ratować miejsca pracy i dorobek własnego życia - odważyli się otworzyć niektóre restauracje, obiekty noclegowe czy stoki narciarskie.
Musieliśmy się na to zdecydować, żeby przetrwać. Nie mamy już skąd pożyczać, gdzie się zadłużać. Na pomoc nie załapaliśmy się, bo jesteśmy za świeżą firmą - wyznał Igor Plis z restauracji Ratusz 48, który podkreśla, że zachowane są wszelkie rygory sanitarne - maksymalnie w środku może się znajdować 12 osób, prowadzona jest dezynfekcja, kelnerki obsługują w maseczkach i rękawiczkach, które co chwilę zmieniają.

Restauracja w centrum Jeleniej Góry przyjmuje gości już od soboty (16.01) i jak zapewniają właściciele - ludzie potrzebowali wyjścia i zjedzenia poza domem.

Jest spory ruch - wielu osobom odmawialiśmy, bo oferujemy tylko 3 stoliki wewnątrz - mówił I. Pils. - Zgłosiliśmy do sanepidu, że się otwieramy - chcieliśmy być w porządku. Mamy nadzieję, że podejdą do tego wyrozumiale, po ludzku - dodał przedstawiciel restauracji.

Przedsiębiorcy mają nadzieję, że nawet jeśli otrzymają karę administracyjną czy mandat - sąd to uchyli, podobnie jak w wielu innych tego typu przypadkach w Polsce.

W miejscowościach górskich również kilka firm się otworzyło. Wszyscy podkreślają, że robią to w reżimie sanitarnym i liczą na wsparcie klientów/ gości.

Twoja reakcja na artykuł?

116
77%
Cieszy
8
5%
Hahaha
6
4%
Nudzi
3
2%
Smuci
8
5%
Złości
9
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
369
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group