Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8155
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedmieście radości

Sobota, 30 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:02
Autor: AGA
Jelenia Góra: Przedmieście radości
Fot. Agnieszka Gierus
Cała Maciejowa bawiła się na festynie z okazji swojego święta.

W sobotnie popołudnie na placu koło kościoła św. Piotra i Pawła zebrał się tłum gości i mieszkańców Maciejowej. Powód: święto miejscowości i festyn.
Impreza zaczęła się polową mszą świętą, podczas której poświęcony został motor. Jego właściciel wybiera się nim w podróż do Irlandii, aby odwiedzić syna.

Po nabożeństwie czekały liczne atrakcje. Straż miejska przygotowała dla dzieci rokardowy tor przeszkód ze znakami drogowymi. – Podczas jazdy dzieci uczą się znaków i zasad poruszania się w ruchu drogowym – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk.
Tor przeszkód wzbudzał zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych. Na rokarta chętnie wsiadali też starsi. Dzieci mogły również otrzymać kupony uprawniające do darmowych przejażdżki gokartem.
Był też pokaz sporych motocykli.

Wśród gości zauważyliśmy prezydenta Marka Obrębalskiego, jego zastępcę Jerzego Łużniaka, szefa rady Huberta Papaja. Był też senator Tadeusz Lewandowski oraz były radny Andrzej Grochala.

Nie zabrakło występów artystycznych – Cyrkland z Miłkowa zaprosił grupę profesjonalnych akrobatów, wśród których znaleźli się m.in. Oramianie Marat i Vegen z Kaliningradu, Angelika – dziewczyna-guma z Rosji, małżeński duet Silver (Jura z Baszkirii i Sylwia z Polski), czy Andrzej Sowiński (pseud. Artystyczny Novelis) z Siemianowic Śląskich.

W programie była również Biesiada Polska, piosenki biesiadne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, w przerwach Teatr Ognia z Jeleniej Góry, a na koniec zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group