Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7884
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przeciw agresji w policji

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Poniedziałek, 17 grudnia 2007, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Około 50 skarg na pracę stróżów wpływa dziennie do komend w całym kraju. Aby było ich mniej, zadba specjalna osoba, która od stycznia ma zapobiegać przypadkom brutalnego traktowania zatrzymanych przez funkcjonariuszy.

Na szczęście nie jest to normą, ale zdarza się – donosi w poniedziałkowym wydaniu „Metro”. Potwierdza to casus ze Zgorzelca, gdzie kilka miesięcy temu w policyjnej izbie zatrzymań zmarł osadzony. Domniemanym sprawcą był policjant.

Skargi dotyczą także zachowania stróżów prawa podczas kontroli drogowych lub interwencji. – Policja chce poprawić wizerunek i zachowanie funkcjonariuszy. Zająć się tym mają pełnomocnicy ds. ochrony praw człowieka. Na polecenie komendanta głównego nadinsp. Tadeusza Budzika do końca roku pojawią się we wszystkich komendach wojewódzkich – pisze Metro.

Szansę na etat pełnomocnika mają policjanci w stopniu oficera wybrani w konkursie. Ich praca będzie polegała na, między innymi, organizowaniu szkoleń dla policjantów z zakresu praw człowieka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Obywatel 17-12-2007 9:25
Wydaje się , że problem brutalności dotyczy jednostek specjalnych Policji np. tych, którzy dokonują zatrzymań. O ile bluzgi padające z ust członków tych jednostek nie rażą zbytnio zatrzymywanych różnej maści bandziorów o tyle dziwi stosowanie tej metody do Bogu ducha winnych obywateli. Winni są ci, którzy szkolą tych policjantów. Dziwi tylko, dlaczego tak późno ten problem zauważono. Proponuję Policji, by nauczyli się rozróżniać obywateli. Innym problemem jest brak współpracy dzielnicowych z obywatelami naszego miasta. Częstszy kontakt sprzyja zrozumieniu i zmianie nastawienia. Podstawowym jednak problemem są beznadziejne zarobki policjantów. Głupota rządzących polega na tym, że tego nie dostrzegają. Dziwi zachowanie bogatych, którym szczególnie powinno zależeć na bezpieczeństwie. Tylko, ze bogaci najgłośniej jazgoczą o swojej biedzie. Drogą jest podniesienie podatków dla bogatych. Uzyskane w ten sposób kwoty przeznaczyć na zmiany w Policji.
~sss 17-12-2007 13:08
<i> regulamin złamany </i>
~prokur 17-12-2007 17:43
Tworzenie kolejnych etatów i jakiś pelnomocników - to wymyslne metody wyciągania forsy z budżetu - bo tutaj najlatwiej się wygarnia pieniążki ,wystarczy kilka jakiś argumentów i jest etacik z dobrym stolkiem - który pokryją Ci co wypracowują podatki . Tak powymyślano etaciki dla rzeczników prasowych , kapelanów itp.{straż poż, celnicy,policja, jedn.wojsk, leśnicy,kolejarze}- a to wszystko w gniazdku budżetóweczki a zwlaszcza w różnej maśći slużbach mundurowych- też są inne profity dobre urlopy. Tylko jak to dlugo wytrzyma i kto na to wszystko ma robić - jak nowe firmy nie powstają ,a te które jeszcze żyja nie wytrzymują coraz większych obciążeń nakladanych na nie - natomiast rozszerza się wszelkie kosztowne zachcianki w posadach budżetowych, które charakteryzują się tym że wyniki swojej pracy często mają marne lub żadne , apetyty na coraz większe pieniądze z budżetu rosną bezgranicznie , tym bardziej że wszedzie są przerosty etatów sztucznie kamuflowane dla wygody zainteresowanych.Uważam że powinien nastąpić przegląd i a...liza wielu tworów -etatów w budżetówce a wygospodarowane pieniądze przeznaczyć na rozwój gospodarczy i wsparcie firm produktywnych..A dobry policjant - to inteligentny i sprawny policjant który odróżni prawego i kulturalnego obywatela od chuligana , bandziora czy zlodzieja. I będzie mial określone wyniki w swojej pracy a od tego powinny być zależne place a nie wydawanie pieniędzy bez pokrycia często za to że jest na liście plac.Dlatego na zlego policjanta są inne metody do zastosowania a nie powolywanie jakis pelnomocników d/s ochrony praw czlowieka. !!! A co no będzie robil zapewne za wysokie wynagrodzenie od podatnika , przeczyta skargi i porozmawia z policjantem - to będzie ohcrona praw-czlowieka czy narodziny kolejnej biurokracji ?
~KARAT 17-12-2007 17:56
<i> regulamin złamany </i>
~znam temat 17-12-2007 18:20
Już nie przesadzajcie, prawda jest taka że Policjant przegnie naprawde raz na 1000 razy, a skarge każdy może złorzyć nawet za to że Policjant sie źle popatrzy i tak przewaznie jest. Gdyby wprowadzić taki przepis że jak skarga jest bez zasadna to składający ponosi wszelkie koszty to wtedy skarg było by mniej. ktos zanim by złozyl skarge to by sie zastanowił najpierw.
Patol 17-12-2007 19:35
<i> regulamin złamany </i>
~*********** 17-12-2007 22:01
tak na prawde to policjanci przesedzają a najczęsciej ci najmlodsi zeby miedzy soba sie popisac co to nie oni!!!! a najczesciej to na wytrzezwiałce ale prawda jest taka ze pllicjantom jest ciezko co kolwiek udowodnic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ekipa z karpacza 17-12-2007 22:08
<i> regulamin złamany </i>
~adolf 17-12-2007 23:41
<i> regulamin złamany </i>
~ekipa z karpacza 17-12-2007 23:55
wrescie ktos sie wezmie za tych lamaczy prawa. a jak nie umieja panowac nad emocjami to pozwalniac za granica potrzebuja do sprzatania. polecam NERWOSAN i MELISE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group