Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16113
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przecięli wstęgę chirurgicznymi nożyczkami

Sobota, 26 listopada 2011, 8:12
Aktualizacja: 16:29
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Przecięli wstęgę chirurgicznymi nożyczkami
Fot. Agrafka
Uroczyste otwarcie Wysokospecjalistycznego Szpitala Karkonoskiego Centrum Medycznego przy ul. Bankowej odbyło się wczoraj po półtorarocznej rozbudowie placówki. Nowoczesny obiekt został wpleciony w zabytkową architekturę centrum Jeleniej Góry.

Po pięcioletniej działalności KCM udało się otworzyć Wysokospecjalistyczny Szpital, do którego wstęgę przecięli, chirurgicznymi nożyczkami, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Starosta Powiatowy Jacek Włodyga, i ks. dziekan Bogdan Żygadło, rektor Bazyliki Mniejszej p.w. Erazma i Pankracego, który również poświęcił placówkę.

Centrum diagnostyczne KCM zostało poszerzone o nowoczesny szpital odpowiadający europejskim normom, przyjazny pacjentom, nie tylko od strony architektonicznej, ale także od strony jakości usług i poziomu świadczeń.
26 listopada 2006 r. zostało otwarte Karkonoskie Centrum Medyczne, którego ideą było stworzenie wysokospecjalistycznego ośrodka szybkiej diagnostyki i terapii zapewniającego kompleksową obsługę pacjenta, czyli możliwość korzystania z szerokiego wachlarza usług medycznych i rehabilitacyjnych.

Po pięciu latach centrum cieszy się dużym zainteresowaniem jeleniogórzan, którzy są bardzo zadowoleni i wdzięczni za ofiarowaną pomoc. Warto podkreślić, że lekarzom z KCM udało się poprawić wykrywalność wielu chorób. Utworzone zostały trzy nowe oddziały stacjonarne, jeden zespół chirurgii jednego dnia multidyscyplinarny z szerokim zakresem świadczeń w zakresie chirurgii ogólnej, dziecięcej, okulistyki, ginekologii, ortopedii, dwa oddziały stacjonarne ortopedii i centrum traumatologii sportowej z ośrodkiem chirurgii kręgosłupa, oddział centrum urologii leczenia kamicy nerkowej z ośrodkiem laseroterapii urologicznej, a także centrum leczenia endometriozy i niepłodności.

W budynku znajduje się również nowoczesny blok operacyjny z dwiema salami multimedialnymi. W obiekcie mają być prowadzone również szkolenia, wykłady i konferencje. Na parterze otwarta została apteka i pracownia RTG. Szpital został wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny umieszczony na ostatnim piętrze, skąd można podziwiać również panoramę miasta.

Warto podkreślić, że 24 listopada KCM wraz ze starostwem jeleniogórskim ruszyło z profilaktyczną akcją „Pokolenie bez próchnicy”, podczas której badano dzieci ze Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
360
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group