Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 5328
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przecięli wstęgę chirurgicznymi nożyczkami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 listopada 2011, 8:12
Aktualizacja: 16:29
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Uroczyste otwarcie Wysokospecjalistycznego Szpitala Karkonoskiego Centrum Medycznego przy ul. Bankowej odbyło się wczoraj po półtorarocznej rozbudowie placówki. Nowoczesny obiekt został wpleciony w zabytkową architekturę centrum Jeleniej Góry.

Po pięcioletniej działalności KCM udało się otworzyć Wysokospecjalistyczny Szpital, do którego wstęgę przecięli, chirurgicznymi nożyczkami, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Starosta Powiatowy Jacek Włodyga, i ks. dziekan Bogdan Żygadło, rektor Bazyliki Mniejszej p.w. Erazma i Pankracego, który również poświęcił placówkę.

Centrum diagnostyczne KCM zostało poszerzone o nowoczesny szpital odpowiadający europejskim normom, przyjazny pacjentom, nie tylko od strony architektonicznej, ale także od strony jakości usług i poziomu świadczeń.
26 listopada 2006 r. zostało otwarte Karkonoskie Centrum Medyczne, którego ideą było stworzenie wysokospecjalistycznego ośrodka szybkiej diagnostyki i terapii zapewniającego kompleksową obsługę pacjenta, czyli możliwość korzystania z szerokiego wachlarza usług medycznych i rehabilitacyjnych.

Po pięciu latach centrum cieszy się dużym zainteresowaniem jeleniogórzan, którzy są bardzo zadowoleni i wdzięczni za ofiarowaną pomoc. Warto podkreślić, że lekarzom z KCM udało się poprawić wykrywalność wielu chorób. Utworzone zostały trzy nowe oddziały stacjonarne, jeden zespół chirurgii jednego dnia multidyscyplinarny z szerokim zakresem świadczeń w zakresie chirurgii ogólnej, dziecięcej, okulistyki, ginekologii, ortopedii, dwa oddziały stacjonarne ortopedii i centrum traumatologii sportowej z ośrodkiem chirurgii kręgosłupa, oddział centrum urologii leczenia kamicy nerkowej z ośrodkiem laseroterapii urologicznej, a także centrum leczenia endometriozy i niepłodności.

W budynku znajduje się również nowoczesny blok operacyjny z dwiema salami multimedialnymi. W obiekcie mają być prowadzone również szkolenia, wykłady i konferencje. Na parterze otwarta została apteka i pracownia RTG. Szpital został wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny umieszczony na ostatnim piętrze, skąd można podziwiać również panoramę miasta.

Warto podkreślić, że 24 listopada KCM wraz ze starostwem jeleniogórskim ruszyło z profilaktyczną akcją „Pokolenie bez próchnicy”, podczas której badano dzieci ze Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~LJ 26-11-2011 9:16
Nareszcie w naszym mieście coś jest dla nas. Jedynie tylko czy NFZ potraktuje nasze miasto czyli nas mieszkańców właściwie i da pieniądze na nasze leczenie w tym super wyposażonym nowym szpitalu
~Góral karkon 26-11-2011 9:49
Dobrze , ze powstaja takie specjalistyczne lecznce.-ale jedno jest dziwne i nie ekonomiczne w tym interesie , bowiem jeżeli na takią inewstycje wydaje grube poeniądze budżet z podatków w połączeniu z prywatnym biznesem a docelowo za usługi medyczne ma placić NFZ - to przecież jest miejsca dść w nowym szpitalu aby tam koncentrowały sie specjalistyczne działy szpital. Miejsce chybione jest przy Bankowej ,bez dojazdów ,park. w ciasnocie budynków z wyziewami dymu ogrzewanych starych domach, wszelakim smrodzie .Nie wyobrażam sobie operacji ,wszystkich zdublowanych czynności od administr. do magazynkow , kuchni itd potrzebnych do obsługi pacjenta skoro takie osoby są juz w szpitalu na Ogińskiego -Czy to jest logiczne rozsądne i racjonalne? Chyba że jest to jakiś inny interes.
~do LJ 26-11-2011 9:51
i oto jest pytanie, bo prywatnie w KCM przyjmują od ręki a na kasę chorych terminy jak wszędzie
~Portal 26-11-2011 10:22
Nasza władzunia - radni - jak zawsze nie mają problemow do rozwiązania na rzecz mieszkańców, cierpią na brak zajęć - dzień im upływa od jednej uroczystości,rautów ,biesiady,spotkań do nastepnej - spaceruja i nachodza te miejsca całymi stadami , ale doskonałe pobory wybieraja w urzędu miasta , a ono cierpi na nieład, bezrobocie , brak inwestycji ,aby zatrzymać emigracje ludzi młodych itd. Kiedy rozpocznie się programem oszczędnościowy dla miasta , redukcji poborów, conajmniej 30% urzędników ,różnych zbytecznych mundurowych z wyposażeniem , likwidacji drogich pomieszczeń, wydziałów - a nie tylko żerować i myśleć nad wdrażaniem kolejnych podwyżek , aby naród utrzymywał na swój koszt ten społeczny balast.
~w13 26-11-2011 10:44
piękny obiekt ale prywatnie się nie utrzyma wiec potrzebuje finansowanie z NFZ/czyli naszych podatków/ a suma pieniędzy jest stalą i to mala składka 9% a w Niemczech 14%, wiec komuś trzeba zabrać i wypada na szpital czyli pomyłka ! należało rozwijać szpital bo tam jest miejsce właściwe z wielu powodów do leczenia /ze nie wspomnę o 1000 miejsc pracy..dlatego te zaaferowane radne i prezydenci działają na szkodę firmy /szpitala/ który powinny być oczkiem w głowie władzy miejskiej ps. niestety najlepsze zdjęcia i sprzęt nie zapewnia ciągłej i ostrej opieki szpitalnej bo to kosztuje i tak leczyć może tylko państwowy szpital a prywatny wybiera usługi tylko opłacalne /możecie sprawdzić bo na pewno w KCM sa tylko uslugi okulistyczne ortopedyczne itp czyli te opłacalne
~sp 26-11-2011 11:14
"Wysokospecjalistyczne" centrum? To juz "specjalistyczne" nie wystarczy? Kabaret.
~jakzwykle 26-11-2011 11:19
Obejrzałem strone internetową onegoż centrum, ani słowa kto tam leczy, kto operuje...Jest za to cennik. Pacjent idzie do konkretnego lekarza, budynek sam nie operuje.
~ 26-11-2011 14:30
do 26-11-2011 11:19 | ~jakzwykle .Jak to kto leczy???Toż to jak szpital w Leśnej Górze to kto ma leczyć? Zosia ,Treter Sambor,może nawet Gawryło!I wszystko za darmo.HAha!!!
~kmam 26-11-2011 16:02
Jak wygląda kamienica nerkowa :):)
~uhahany 26-11-2011 16:04
Kamienica nerkowa? hahaha
~kmam 26-11-2011 16:14
do 26-11-2011 09:49 | ~Góral karkon: a ja sobie wyobrażam, już prawie rok muszę bardzo często odwiedzać KCM, dzięki KCM mogę to robić tuż po pracy lub przed pracą (dla mnie blisko-bo w centrum, nie muszę robić wypraw na obrzeże Zabobrza). Co do kosztów , to prawda. Ale dzięki wykupionemu ubezpieczeniowi, udaje się mi wykonać wszystkie potrzebne badania i wizyty lekarskie bez popadania w długi. No i rejestracja na telefon, bez stania pod drzwiami w długiej kolejce (denerwuje mnie tylko stanie w kolejce do potwierdzenia przyjścia do lekarza). No i do tych których denerwuje to, że dłużej się czeka na badania przez NFZ. To proszę iść do ośrodka lub szpitala, który ma tylko kolejkę przez NFZ i niech coś szybko załatwią. Operację, badanie, wizytę u lekarza. Zobaczymy co załatwią szybko...
~ 26-11-2011 17:17
Zdj. 19- a co tam robi dyrektorka handlówki?
Piipi Jelonkowa 26-11-2011 18:23
.. jakie szczęście ! .. że ksiądz przybył na uroczystośc otwarcia KCM .. bo, tutaj również niektórzy żegnają się z życiem !
~ 26-11-2011 19:05
A mnie interesuje ile wzial za "pokropienie".
~opiekunka 26-11-2011 20:22
chciałam bym podziekować panu, który jest zatrudniony jako ochroniarz czy osoba która była w dniu 16.11,2011 , był tak miły i opiekuńczy postarał się o wózek dla osoby niepełnosprawnej dziekuję panu nazwiska nie znam . To był a dla mnie zaskakująca sytuaćja bo w dzisiejszych czasach sie nie spotyka takich miłych sytuacji
~Czesława 26-11-2011 20:53
I znowu to zaściankowe zadęcie na angielszczyznę. Ufff! ! już mnie skręca jak widzę brak poszanowania polskiego języka. A pani posłanka i pan prezydent nic na niszczenie polskości? O Polsce, która jest zaściankiem Europy niechaj świadczy to kropidło w ręku ks. Żygadło. Mam więc obawy , czy np. niewierzący lub pacjenci innych wyznań też będą tak samo traktowani ?
~marian17 26-11-2011 21:05
NFZ pieniędzy nie da bo musi dać na POwski szpital wojewódzki.Stąd nie ma imprezie Łużniaka i Pokoja. Po prostu doktory będa robić prywatna kasę.
~wigor 26-11-2011 22:45
Do "Czesława" - a,no - bój się,bój... Jak trafisz pod nóż to Cię zapytają jakiego jesteś wyznania! Koń by się uśmiał... A dlaczego właścicielce nie można poprosić księdza z kropidłem?Potrzebowała czyjejś zgody? Akurat zaścianek,to reprezentuje autorka komentarza podpisana Czesława...
~pkd 26-11-2011 23:45
super tylko za ile?Ja wyleczyłem się z KCM sam,za usunięcie kilku mięczaków u córki zażądano 700 pln-ów znieczulenie było po naszej stronie.Leśna góra dla bamberosów
~wigor 27-11-2011 10:55
O,ooo- jakiś ciekawski typ się pojawił- 26.11.11 19:05 - NIE TWÓJ INTERES - wiesz?! Co Ci przyjdzie z tego jak się dowiesz,pajacu? Przybędzie Ci czegoś?
~ABC 27-11-2011 13:37
I CO Z TEGO , ZBUDOWALI DLA BOGATYCH , DLA " KOWLSKIEGO " TERMIN ZA ROK , DWA W GRUDNIU POPOŁUDNIU .
~mk 6-12-2011 16:33
Czy jeleniogórska "elita"(prezydent, radni, nauczyciele) nie mają nic do roboty tylko przecinać wstęgi przy otwieraniu kolejnych prywatnych biznesów? Żenujące jest, że podczas otwarcia prywatnej przychodni, która wykonuje wykonuje dodatkowo bardzo podstawowe zabiegi, zbiera się cała gromada działaczy samorządowych. Rozumiem, że trzeba wspierać lokalny biznes ale czy to nie przesada. Może warto byłoby zainteresować się PUBLICZNYM szpitalem, który jest fatalnie zarządzany.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group