JELENIA GÓRA: Przechytrzyły Lisa

Poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 19:15
Aktualizacja: 19:16
Autor: JEN
W niedzielę (20 kwietnia) Finephramu Carlosa II Jelenia Góra wygrał z Lisem Kościerzyna jedną bramką w meczu, w którym oba zespoły nastawiły się na atak, grając dość niefrasobliwie w obronie.

Dlatego mecz miał dość dziwny, ale wyrównany przebieg. W pierwszej połowie często dochodziło do remisów. Dopiero w końcówce tej części meczu miejscowe wykorzystując grę w przewadze wyszły po 30 min spotkania na prowadzenie trzema bramkami.

Rywalki jednak nie odpuszczały i w drugiej połowie ponownie doprowadziły do remisowego rezultatu, a nawet prowadziły jedną bramką (29:28 - w 47 min.). Potem jednak do głosu doszły gospodynie i kiedy w 54 min. wyszły na prowadzenie 37:31, wydawało się, że jest „po jabłkach”. Jednak przyjezdne nie poddawały się i na 2 min. przed końcem spotkania doprowadziły do stanu 37:36. Całe szczęście w końcówce miejscowe zagrały przytomnie i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa w tym spotkaniu, czyli przechytrzyły Lisa.

Finepharm Carlos II - Lis Kościerzyna 38:37 (21:18)
Finepharm Carlos II: Szalek, Kozłowska, Nowak - Tajerle 12, Buklarewicz 8, Kobzar i Rykaczewska po 4, Ślusarczyk 3, Wasiucionek, Magda Łoniewska i Romanów po 2, Marceluk 1, Marta Łoniewska.

W pozostałych meczach 20 kolejki:

AZS AWF Katowice - LKS Kłos-Kasia Olkusz 34:22
SMS Gliwice - KS AZS AWF Kraków 10:0 (vo)
AZS AWF Warszawa - GZKS Sośnica Gliwice 29:30 (Lider wygrał z wiceliderem na wyjeździe!)

SMS Gliwice - AZS AWF Katowice

W tabeli, z szansą na awans do ekstraklasy, prowadzą: GZKS Sośnica Gliwice – 33, przed AZS AWF Katowice – 31 pkt. i AZS AWF Warszawa – 30.
Finepharm Carlos II zajmujue 6. miejsce – 24 pkt., bramki: 543:576.

Wydaje się, że sprawa awansu do ekstraklasy po przegranym meczu AZS AWF Warszawa u siebie z Sośnicą Gliwice jest przesądzona. Znajda się tam: sośnica i AZS AWF Katowice w miejsce: Łącznościowca Szczecin i Słupii Slupsk.