Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3149
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/kraj: Protest przeciwko likwidacji szkolnych bibliotek

Środa, 20 lutego 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: Angela
Ryszard Kiełek z Jeleniej Góry, Kawaler „Orderu Uśmiechu”, promotor i koordynator kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, protestuje przeciwko planom likwidacji szkolnych bibliotek. Apeluje on do Czytelników o przyłączenie się do swojej akcji protestacyjnej. – Proszę o umieszczenie treści protestu na swoich stronach i innych forach, mediach itd. Wszystkich internautów popierających protest proszę też o kliknięcie na FACEBOOK „Lubię to”. Liczę na to , że w tej sprawie zainterweniuje Rzecznik Praw Dziecka – dodaje Ryszard Kiełek. Poniżej publikujemy treść protestu.

„ W związku z kontrowersyjnymi planami Ministra Michała Boniego dotyczącymi likwidacji szkolnych bibliotek pragnę wnieść zdecydowany protest i krzyk sprzeciwu! Nie można dopuścić do realizacji niedorzecznych planów w których nie znajduję racjonalnych przesłanek. Widzę natomiast chęć szukania pieniędzy dla budżetu państwa kosztem edukacji dzieci co jest niedopuszczalne i naganne! Takie pomysły idą w kierunku osłabienia i unicestwienia edukacji i czytelnictwa w Polsce. Szkolne biblioteki to niepodważalne źródło i miejsce zdobywania wiedzy dla wszystkich dzieci, niezależnie od zamożności ich rodzin. Wiadomo, ze książki są bardzo drogie i że, na ich zakup stać jest nielicznych, zatem właśnie biblioteki szkolne umożliwiają bezpłatny do nich dostęp . Poza tym często pełnią rolę kulturalno – oświatową, w których odbywają się różne imprezy, spotkania i konkursy czytelniczo – poetyckie itp. Należy mieć nadzieję, że zarówno Ministerstwo Oświaty jak i Kultury nie dopuszczą do realizacji „chorego” pomysłu pana Ministra M. Boniego!”.

- Przypominam, władzom Rzeczpospolitej, że dzieci mają prawo do źródeł rozwoju i edukacji w szerokim spektrum, to zapewnia im Konstytucja i Konwencja Obrony Praw Dziecka.Zwracam się do ludzi dobrej woli którym na sercu leży czytelnictwo i dobra edukacja dzieci o poparcie tego protestu – dodaje Ryszard Kiełek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group