Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8548
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Propozycja (nie) do odrzucenia

Poniedziałek, 20 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 listopada 2006, 13:49
Autor: monika/ TEJO
Jelenia Góra: Propozycja (nie) do odrzucenia
Fot. Jelonka.com, UM
Broni praw konsumentów, a będzie sekretarzem urzędu miasta. Oczywiście o ile Miłosz Sajnog wygra druga turę wyborów prezydenckich. Mowa o Jadwidze Reder-Sadowskiej.

Miłosz Sajnog podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Wspólnego Miasta wskazał na Jadwigę Reder-Sadowską, która ma zająć stanowisko sekretarza urzędu miasta jeśli on zostanie wybrany prezydentem Jeleniej Góry.
Teraz pani Jadwiga pełni funkcję miejskiego rzecznika praw konsumentów w ratuszu.

Jadwiga Reder-Sadowska zastapić ma na stanowisku Ewę Bajurny.
– Zaproponowaliśmy pani Reder-Sadowskiej stanowisko ponieważ jest ona kompetentnym i długoletnim pracownikiem urzędu – zaznaczył Miłosz Sajnog.

Kandydat na prezydenta miasta planuje też zmiany na stanowiskach kierowniczych niektórych wydziałów: architektury i geodezji. Na te stanowiska będą organizowane konkursy i wyłaniani najlepsi kandydaci.

Sport ma zostać przeniesiony z wydziału kultury, sportu i turystyki. Znajdzie się w nowoutworzonym wydziale zdrowia, który w tej chwili nie istnieje.
– Chcemy też stworzyć biuro prasowe i organizować w każdy poniedziałek konferencje z mediami. Będziemy w ten sposób informować o planach pracy urzędu na tydzień – wylicza Miłosz Sajnog.

Dotychczasowy prezydent nie organizował cyklicznych konferencji prasowych. Nie istniało też stanowisko rzecznika prasowego urzędu. Obsługą prasową i wysyłaniem komunikatów dotyczących działań zarówno urzędu miasta jak i starostwa, zajmował się Cezariusz Wiklik, wybrany na radnego Lewicy i Demokratów. Komunikaty nie trafiały jednak do wszystkich mediów lokalnych.

Wspólne Miasto nie otrzymało odpowiedzi od Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości w sprawie utworzenia koalicji.
– Zgłosiliśmy tydzień temu propozycję stworzenia szerokiej, prawicowej koalicji w nowej radzie miasta. Do tej pory bez odzewu żadnej ze stron – mówi Robert Prystrom.
Komitet wyborczy na ten tydzień planuje aktywną kampanię wyborczą. O tym, jakie przyniesie efekty przekonamy się już za tydzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group