Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9067
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Promują na dwóch kółkach

Poniedziałek, 11 września 2023, 16:47
Aktualizacja: 17:49
Autor: WAC
Jelenia Góra: Promują na dwóch kółkach
Fot. użyczone
Kolejny sezon wyjazdów, podczas których promowali nasz region, mają za sobą rowerowi ambasadorzy Jeleniej Góry bracia Mieczysław i Bolesław Osipikowie.

Bracia już raz osmy uczestniczyli w Zlocie Bliźniaków w Czarnkowie. Najsłynniejsi jeleniogórscy bliźniacy byli jedną z 121 par bliźniąt, w różnym wieku z całej Polski, które brały udział w zlocie. Podczas zlotu nasi reprezentanci wystąpili na scenie i odczytali wiersz napisany przez pana Bolesława, a poświęcony tej imprezie.

Poza Czarnkowem, jeleniogórzanie odwiedzili Kazimierz Dolny, Puławy, Ostrołękę,Warszawę i Sandomierz oraz szereg mniejszych miejscowości. Podczas, każdej z wizyt panowie Mieczysław i Bolesław odwiedzali lokalnych samorządowców oraz instytucje kultury. Artykuły i materiały filmowe im poświęcone ukazywały się też w lokalnych mediach.

Bracia Osipikowie mają po 74 lata. To zapaleni rowerzyści. Od ponad pół wieku realizują swoją pasję turystyczna na dwóch kółkach. Razem przejechali ponad pół miliona kilometrów. Swoje przeżycia utrwalają w dziennikach wypraw oraz na fotografiach prezentowanych na licznych wystawach. O pasji chętnie też opowiadają podczas spotkań w szkołach, bibliotekach i innych instytucjach kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
2
17%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
123
W Internecie
28%
Stacjonarnie w sklepie
65%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Czechy
Dlaczego Czesi nagle pokochali Polaków?
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
W piątek otwarcie schroniska "Nad Łomniczką"
 
Jelenia Góra - KARR
IV Dolnośląskie Forum Gospodarcze
 
Karkonoski Park Narodowy
Ratują żaby, chronią naturę. Rusza wiosenna Akcja Żaba
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group