Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 9146
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JABLONEC NAD NISOU: Promowali w Jabloncu ziemię jeleniogórską

Niedziela, 22 marca 2009, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: Ania
JABLONEC NAD NISOU: Promowali w Jabloncu ziemię jeleniogórską
Fot. Ania
W minioną sobotę (21 marca) zakończyły się międzynarodowe targi turystyczne w Jabloncu nad Nisou. Prezentowany był na nich także powiat jeleniogórski. Nie zaspokojono oczekiwań gospodarzy, bo zabrakło map tras narciarskich po polskiej stronie.

Areną targów było miejscowe Eurocentrum. W tym roku promowało się tu wiele miast z Czech, Niemiec i Chorwacji. Z regionu nadgranicznego Polski swoje stoiska przygotowały powiat jeleniogórski oraz Lwówek Śląski. W czwartek w uroczystym rozpoczęciu imprezy wziął udział Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski, który wraz z Petrem Tulpą, prezydentem Jablonca oraz Martą Prohazkovą, szefową Eurocentrum, uroczyście otworzyli targi.

Polskie Karkonosze cieszą się ogromną popularnością wśród czeskich turystów. Prosili więc o ulotki i foldery z informacjami o naszych zabytkach i atrakcjach turystycznych. Najbardziej ciekawiły naszych południowych sąsiadów trasy biegowe. Na próżno jednak prosili o mapy, których niestety jeszcze nie ma. Włodarze powiatu będą starali się o ich wykonanie.

Powodzeniem cieszyło się polskie jadło, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach. Ciasta, rogaliki, chleb ze smalcem oraz pasztety szybko znikły w podniebieniach gospodarzy i gości. Oprawę muzyczną zapewnił zespół folklorystyczny Karkonosze z Mysłakowic, który swymi śpiewami przyciągał ludzi z odległych części Eurocentrum.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group