Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6656
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Promesy dla OSP

Środa, 9 października 2019, 7:00
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 10:38
Autor: WAC
Jelenia Góra: Promesy dla OSP
Fot. WAC
Wczoraj (8.10) na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze odbyło sie wręczenie promes na pieniądze z programu "Mały Strażak" dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

To już drugie takie spotkanie w Jeleniej Górze w ostatnim czasie. Tym razem dofinansowanie na zakup sprzętu otrzymało 38 jednostek z byłego województwa jeleniogórskiego. Jako, że środki w łącznej wysokości ponad 433 tysiące złotych pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - w podpisaniu umów uczestniczyła pełnomocnik zarządu z jeleniogórskiego oddziału Funduszu Anna Korneć-Bartkiewicz. Gościem specjalnym uroczystości była wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek.

Celem programu "Mały Strażak" jest podnoszenie/unowocześnienie potencjału techniczno/chemicznego służb ratowniczych powołanych do zapobiegania i likwidacji zagrożeń środowiska i poważnych awarii i ich skutków mających wpływa na środowisko na terenie województwa dolnośląskiego. Dofinansowanie z WFOŚiGW może wynosić do 90 procent kosztów kwalifikowanych zadania, z zastrzeżeniem, iż maksymalna kwota dotacji o którą może ubiegać się dana Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej może wynosić do 20 tysięcy złotych.

Łączna kwota dofinansowania jakie w tym roku trafi do strażaków z OSP z byłego województwa jeleniogórskiego w ramach programu „Mały Strażak” to ponad 660 tysięcy złotych – mówi A. Korneć-Bartkiewicz. - Decyzją zarządu WFOŚiGW wszyscy chętni mogli otrzymać dofinansowanie. Środki przez poszczególne jednostki OSP są wykorzystywane w różny sposób. Niektóre kupują jedną, dużą rzecz np. agregat, ale inne z kolei potrzebują drobnego sprzętu np. rękawic, obuwia, węży. Dlatego każda jednostka mogła wybrać sobie co jest dla niej najpotrzebniejsze. Generalnie ten sprzęt miał służyć ochronie środowiska w zakresie szeroko pojętych zagrożeń chemicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group