• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 3:39
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 2904
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Projekt za miliony dla edukacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 marca 2019, 15:30
Aktualizacja: Czwartek, 7 marca 2019, 6:22
Autor: UM Jelenia Góra
„Jeleniogórskie szkoły = gwarancja wysokiej edukacji” – to tytuł projektu, który będzie realizowany przez dwa kolejne lata i dotyczyć ma wyrównywania szans edukacyjnych. Weźmie w nich udział 9 jeleniogórskich placówek edukacyjnych, w tym 5 szkół podstawowych i 4 szkoły średnie.

Wartość projektu ogółem to 3 mln zł, z czego Miasto inwestuje 5 proc. (głównie przez aport, czyli udostępnianie sal), natomiast reszta pochodzi ze środków zewnętrznych. Z budżetu Państwa pochodzi 10 proc. środków, a dofinansowanie Unii Europejskiej to 85 proc. wartości całego projektu.

Zajęcia realizowane będą głównie w formie kół zainteresowań ze sfery tzw. kompetencji kluczowych, to znaczy znajomości języków, matematyki i in. podstawowych przedmiotów – dowiedzieliśmy się. – Te zajęcia mają szczególne znaczenie dla dzieci, które nie zawsze nadążają z realizacją programu, a z różnych powodów (brak pieniędzy czy brak zainteresowania ze strony rodziców) korepetycje indywidualne są dla nich niedostępne.

Kwota 3 mln zł, niezależnie od źródeł jej pochodzenia, to są spore pieniądze i wiele osób jest zainteresowanych, czy ktokolwiek w jakiś sposób może zmierzyć efektywność takiego kształcenia?

Bezpośrednich mierników w rodzaju możliwości porównania, czy ktoś poprawił stopień z „3”, na „4” czy wyżej nie ma – usłyszeliśmy odpowiedź. – To nie znaczy jednak, że efektywność nauczenia w ramach tego projektu nie jest mierzona. Świadczą o niej m.in. wyniki testów, badana jest frekwencja na zajęciach przez niezależne zespoły, niektóre aspekty edukacji można ocenić także przez pryzmat wyników matur.

Ten projekt płynnie wpasowuje się w rytm takich działań prowadzonych już w przeszłości. Poprzedni, w którym brało udział 10 szkół i kosztował 1,8 mln zł (nosił nazwę „Wysoka jakość edukacji”), właśnie się kończy. Suma tych działań już niebawem będzie poddana weryfikacji w roku kolejnych egzaminów, w tym maturalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zielonka 6-03-2019 16:29
Pieniądze z unii? 85%? To już wiadomo czego będą uczyć. Indoktrynacja za Nimieckie pieniążki? Od kiedy unia daje na coś 85% kasy? Nie dajcie swoich dzieci przerobić wiadomo na co.
~Niezalogowany ! 6-03-2019 18:14
Jak zwykle, pojedzą, popiją, poradzą i g...o z tego wyjdzie. UE doskonale zdaje sobie sprawę z marnotrawienia w Polsce jej środków.
~do zielonka 6-03-2019 20:07
Jasne lepiej przerabiać dzieci na nie wiadomo co za 500+

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group