Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2671
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Profesorska wystawa w Muzeum Karkonoskim

Sobota, 16 lutego 2019, 12:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lutego 2019, 15:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Profesorska wystawa w Muzeum Karkonoskim
Fot. Przemek Kaczałko
W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze można już oglądać dzieła profesorów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, którzy podkreślają, że ich prace – choć w innej technice tworzone – wyjątkowo do siebie pasują. Małgorzata Dajewska i Piotr Błażejewski mieli już okazję pokazywać swoje dzieła w naszym regionie i obiecują, że chętnie tu wrócą.

Wystawa prezentuje unikatowe, wykorzystujące zjawiska optyczne, szklane kompozycje Małgorzaty Dajewskiej i malarstwo Piotra Błażejewskiego. Twórcy od wielu lat łączą działalność artystyczną z pracą naukową i pedagogiczną na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzą także artystyczny tandem. Ich wspólne przedsięwzięcia pozwalają na oddziaływanie i wzajemne przenikanie odmiennych rodzajów sztuki. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 35-lecia pracy twórczej artystki i 45-lecia działalności Piotra Błażejewskiego - podkreślają organizatorzy, którzy podczas wernisażu wspominali swoje wizyty sprzed lat w Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie.

Małgorzata Dajewska, pochodzi z Sosnowca, tworzy imponujące szklane rzeźby, którym nadaje opisowe, niemal literackie tytuły.

Piotr Błażejewski jest wybitnym przedstawicielem abstrakcji geometrycznej i konsekwentnie zgłębia i przekłada na język wizualny wszystkie jej aspekty.

Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze od 15 lutego do 31 marca 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
40%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group