Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5923
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Profesor Miodek górą w sądzie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 4 lipca 2008, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: TEJO
Jan Miodek podczas ubiegłorocznego wykładu w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Fot. Rylit
Pomówiony o działalność agenturalną na rzecz Służby Bezpieczeństwa znany językoznawca wygrał sprawę przeciwko Grzegorzowi Braunowi, który w audycji radiowej stwierdził, że profesor był informatorem i tajnym współpracownikiem SB.

Sąd uznał, że pomówienie Miodka narusza jego cześć i dobre imię. Stwierdził też, że Braun nie przedstawił żadnych dowodów na to, że współpraca naukowca z SB rzeczywiście miała miejsce.

– Jedyne dowody to zapisy z ewidencji Służby Bezpieczeństwa, z których wynika, że profesor był jedynie kandydatem na TW, ale go z listy wykreślono. A całość dokumentacji sporządzono bez wiedzy Miodka – donosi piątkowa Polska Gazeta Wrocławska.

Braun odwoła się od wyroku i nie wycofał zarzutów wobec profesora Miodka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Grzesio 4-07-2008 9:39
A my Polacy nie mamy co robić i wyciągamy tylko bród z przeszłości......zal.pl
~Błazen Braun 4-07-2008 10:40
Panie profesorze przynajmniej część jest za panem w Jeleniej Górze. I to mimo, że jest pan z Wrocławia. Wydaje się, że Braun jest przykładem psychopatycznego osobnika, który musi nienawidzieć, by istnieć. Proponuję go olać. To go wykończy. Większość już ma dosyć siania nienawiści. Niech pan się trzyma. Niech pan się nie da sponiewierać kreaturze.
~Panie Profesorze 4-07-2008 11:42
Bardzo dobrze, że Pan wygrał sprawę. Niedobrze natomiast, że znowu zaczęło się mieszanie, bo po latach to będzie tak, jak w tym porzekadle - on ukradł ? czy jemu ukradli ? no, w każdym razie podejrzany! Jest Pan człowiekiem nieprzeciętnym z wielką charyzmą i proszę się nie przejmować maluczkimi. Jakże mądrze napisał Cz.Miłosz (Zniewolony umysł) - "Doktrynie odmawiam prawa do usprawiedliwiania zbrodni popełnianych w jej imieniu. Współczesnemu człowiekowi, który zapomina o tym, jak nędzny jest w porównaniu z tym, czym może być człowiek – odmawiam prawa do mierzenia przeszłości i przyszłości własną miarą” Sentencja ta powinna upowszechniona, a już w IPN powinna wisieć nad każdym biurkiem.
~uprzejmy donos z Jeleniej Góry 4-07-2008 15:00
Panie Profesorze nigdy nie wątpiłam w to ,że został Pan podle i w perfidny sposób pomówiony i wiedziałam,że wcześniej czy później będzie Pan z tego"świństwa" oczyszczony.Pozdrawiam Pana serdecznie a G. Braun niech się schowa ze wstydu pod podłogę!
~_rymcycymcy____ 4-07-2008 18:44
Z szacunkiem, Panie Profesorze, ale co Pan robił pamiętnego dnia 13 grudnia 1981 roku?
~do rymcymcy 4-07-2008 21:29
~HAVA na wakacjach 5-07-2008 4:15
.....no tak , wy polacy wydzicie w ludziach albo Zydow albo tzw Tajnych Wspolpracownikow albo Komunistow ...... szkoda pisania -pozdrowienia dla ~piipi~
~ffff 5-07-2008 7:30
Bardzo miła wiadomość.
piipi 5-07-2008 11:18
..do - [~Hava Nagila..]..~Hi,odpoczywaj cudownie i nie mysl,co tutaj sie dzieje.~Jan Nowak-Jezioranski przed smiercia powiedzial do swojego przyjaciela Wladyslawa Bartoszewskiego: - "Sluchaj i powtarzaj to,bo myslimy tak samo.~NAJWIEKSZYMI wrogami Polakow sa sami Polacy.Moga wlasnymi rekami zniszczyc to,co zbudowali inni Polacy przez cale pokolenia. ~Z pozdrowieniami dla Ciebie,a takze dla Profesora Jana Miodka.*piipi.
piipi 5-07-2008 11:59
C.d...rozwazan Profesora Wladyslawa Bartoszewskiego,a ktore chcialabym tutaj w naszej gazecie "Jelonka" powtorzyc: - "Naszym problemem jest skrajne,niedojrzale i zacietrzewione podchodzenie do wielu spraw.Chec dokuczenia innym.My,Polacy,jestesmy sklonni do dokuczania sobie i innym. Wcale nam z tym lepiej nie jest.Zdaje sie,ze Melchior Wankowicz mowil,ze u nas szewc zazdrosci pralatowi tego,ze zostal biskupem.To zazdrosc calkowicie bezinteresowna.Absurdalna.CZEMU JEMU SIE udalo,a mnie nie.To troche ironiczne samooskarzanie sie.Ale my jestesmy spoleczenstwem,ktoremu nie jest latwo zyc ze soba"..~Z pozdrowieniami dla moich Jelonkowych i aby zazdrosc Was opuscila.*piipi.
~_rymcycymcy____ 5-07-2008 12:53
Aleś Ty Piipi naiwna. W Polsce, żeby coś osiągnąć, trzeba zapomnieć o zasadach mo...lnych i kombinować, jak kto potrafii. Takie mamy wciąż społeczeństwo, które nadal posiada komunistyczną mentalność, choć formalnie nie mamy komunizmu od kilkunastu lat. Dlatego jak ktoś doszedł do jakiegoś wysokiego stanowiska, z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że z niego kombinator, cwaniak, oportunista, służalczyk aktualnej władzy itp. Dlaczego prof. Miodek miałby być inny???
piipi 5-07-2008 17:49
..do - [~Hava Nagila..]...to jeszcze Piipi.~Jest mi smutno,bo moja narodowosc piszesz ...malutka literka.~DLACZEGO ?.
piipi 5-07-2008 17:51
...do - [~postu z godz.12:53..]..."mowa" Prawdziwego Rymcycymcy jest inna !!.
~HAVA na wakacjach 5-07-2008 21:09
~ do -piipi ~ Przepraszam za napisanie Twojej narodowosci mala litera , Polacy , poprawiam sie . A przy okazji mam ciekawe pytanie do pomyslenia przez chwile . Jesli , Jezus byl skazany i zabity przez Rzymian , to dlaczego teraz , obecnie , wlasnie stolica kosciola katolickiego znajduje sie w Rzymie , ktory nawet 2008 lat temu byl stolica imperium rzymskiego ? Czy nie jest to ciekawe , ze papierz , nastepca sw. Piotra urzeduje w kraju a nawet stolicy kraju swojego "SYNA BOGA" ??? Nie chce cie prowokowac ani zadnej innej osoby , jednak wyglada to niezwykle ciekawie .
~_rymcycymcy____ 5-07-2008 22:11
Do ~Piipi: Tym razem, Piipi, to naprawdę byłem ja, czyli prawdziwy Rymcy (chodzi o post z 12:53). Na szczęście ta g...a, która się pode mnie podszywała, od jakiegoś czasu już się nie odzywa pod moim nickiem. Widzisz więc Piipi, jednak nie potrafiłaś mnie rozpoznać...
piipi 5-07-2008 23:48
..do - [~postu z godz.22:11..]~Diorissimo,a tam odnalazlam glebie mojej tesknoty do tego,co minelo..ALE powroci.~Napisze,a tylko to: nie znam osobiscie Rymcycymcy,ale jego "zapach" jest cudowniejszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group