Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6536
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Produkują śnieg

Środa, 23 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:40
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W Karpaczu na nartostradach kompleksu Śnieżka rozpoczęto sztuczne naśnieżanie.

Zima w pełni, kierowcy narzekają, a w Karpaczu szykują się na sezon narciarski.
Sztuczny i naturalny śnieg pokryły stok długości ponad kilometra, pod dwuosobową kanapą, półmetrową warstwą śniegu. Mimo to w niektórych miejscach wystają jeszcze kamienie.
Do wyprodukowania metra sześciennego sztucznego śniegu potrzeba 300 litrów wody, która pod bardzo silnym ciśnieniem jest rozpylana w mroźnym powietrzu. Temperatura nie może być wyższa niż minus 3 - minus 4 stopnie Celsjusza. W ciągu godziny jedna armatka może wytworzyć 30 metrów sześciennych śniegu. Sztuczny śnieg roztapia się wolniej od naturalnego.

W tym roku w Karpaczu zmodernizowano system sztucznego naśnieżania. Nowa pompa i kompresor powoduje, że jest on wydajniejszy. W ciągu 3 dni można zasypać śniegiem ponadkilometrowy odcinek nartostrady.

Narciarze będą mogli skorzystać z wyciągów na początku grudnia. Najpierw muszą przejść one odbiory techniczne. Urządzenia zostaną uruchomione 7 grudnia. W Szklarskiej Porębie sezon zacznie się 3 grudnia.

W Karpaczu na stokach Kopy będzie obowiązywał cennik ubiegłoroczny. Jednodniowy karnet kosztuje nadal 60 zł. Dzieci zapłacą 40 zł. Karnety trzygodzinne kosztują 40 zł, ulgowe 30 zł.

Kilkuzłotową podwyżkę wprowadzono w Szklarskiej Porębie. W tym sezonie dorośli narciarze za jednodniowy karnet zapłacą 67 zł. Bilet ulgowy - 40 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group