Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 4742
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Producenci narkotyków staną przed sądem

Środa, 25 marca 2020, 9:01
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2020, 6:40
Autor: KED
Jelenia Góra: Producenci narkotyków staną przed sądem
Fot. archiwum
Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze jednego z czterech mężczyzn zatrzymanych pod zarzutem uprawy i wytwarzania znacznych ilości konopi indyjskich.

Przypomnijmy. 18 marca funkcjonariusze policji ujawnili w Jeleniej Górze plantację konopi indyjskich i wytwórnię środków odurzających. W związku z tą sprawą zatrzymano czterech sprawców.

Jak ustalono, na terenie jednej z posesji w Cieplicach, czterech mężczyzn prowadziło uprawę konopi jnnych niż włókniste, z której wytwarzali znaczne ilości środków odurzających – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Ujawniono uprawę 140 krzewów mogących dostarczyć blisko 4 kg ziela tej rośliny. Ponadto sprawcy byli w trakcie wytwarzania blisko 8 kg ziela konopi z kolejnych 350 krzewów. Znaleziono także ponad 170 gramów gotowego - wytworzonego już narkotyku. Na posesji znajdował się specjalistyczny sprzęt przeznaczony do uprawy roślin konopi i wytwarzania z nich ziela.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znacznych ilości ziela konopi innych niż włókniste. Ponadto, jednemu z mężczyzn zarzucono także posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

Po przesłuchaniu zatrzymanych, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Wskazano między innymi, że grożąca podejrzanym surowa kara oraz inne okoliczności sprawy wskazują na obawę, że mogą utrudniać toczące się postępowanie. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wniosek o tymczasowe aresztowanie jedynie jednego z podejrzanych. Co do pozostałych wskazał, że w jego ocenie nie ma z ich strony obawy matactwa i zdecydował o ich zwolnieniu.

Podejrzani są w wieku od 29 do 51 lat. Trzech z nich to mieszkańcy województwa opolskiego, którzy według ustaleń przebywali na terenie Jeleniej Góry jedynie w związku z działalnością przestępczą. Czwarty jest mieszkańcem powiatu świdnickiego. Zarzucone im przestępstwo zagrożone jest karą w wymiarze nie krótszym niż 3 lata, do 15 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
60%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group