Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7122
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Próbna z matmy na cztery z minusem

Wtorek, 15 grudnia 2009, 9:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: Angela
Tegoroczna średnia z próbnej matury z matematyki w Jeleniej Górze osiągnęła wynik 48,4 procent. Większość szkół jest zadowolona z wyników swoich uczniów, a placówki, w których matematyka jeszcze kuleje mają nadzieję, że wyniki zmotywują maturzystów do nauki.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego, wyniki oceniane są jako bardzo dobre. Jak mówi dyrektor szkoły, okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

- Wielu naszych uczniów ukończyło ten egzamin próbny na poziomie 90 i 80 procent – mówi Paweł Domagała, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. - Tylko jeden uczeń nie osiągnął 30 procent. Średnia szkoły wynosi około 70 procent, co w porównaniu do średniej w Jeleniej Górze napawa nas dużym optymizmem. Nie oznacza to, że uczniowie powinni spocząć na laurach, uczniowie będą się przygotowywać również w drugim semestrze.

Do majowej matury z „Żeroma” przystąpi siedem klas, w sumie 210 osób. Podobnie próbna matura z matematyki wypadła w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida, gdzie ogólna średnia osiągnęła wynik 62,9 procent.

W liceum dziennym próbną maturę zdawało 179 osób i 100 procent ją zdało, większość z bardzo dobrymi średnimi – mówi Jadwiga Dąbrowska, dyrektor szkoły. W liceum wieczorowym na zdających 20 osób, zdała połowa. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z wyników, sami matematycy byli nimi zdziwieni.

Jedną ze szkół, która spodziewała się lepszego przygotowania swoich uczniów do egzaminu z matematyki jest natomiast Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, gdzie próbną maturę zdawało 68 osób, a średnia szkoły osiągnęła 50,3 procent.

- Mimo że średnia szkoły jest wyższa od średniej Jeleniej Góry, nie jestem zbytnio z niej zadowolona – mówi Danuta Pawłowicz, dyrektor szkoły. Liczyłam na wyższe wyniki i mam nadzieję, że ta średnia zmotywuje uczniów do solidnego przygotowania się do majowego egzaminu.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group