Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5954
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Problem na bani

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2006, 12:41
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Codziennie pogotowie ratunkowe wyjeżdża kilka razy do ludzi, którzy upojeni do "nieprzytomnosci" leżą na chodnikach i drogach. Często płacą za to podatnicy.

Jeden wyjazd do osoby, która nie jest ubezpieczona, kosztuje średnio ponad trzysta złotych. Na miejsce wzywana jest jeszcze jednostka straży miejskiej lub policji.

W poniedziałek na chodniku na przeciwko stacji Miller przy ulicy Wolności, mimo dość wczesnej pory, około godz. 10. 45, legł pijany mężczyzna.

– Pijak nie był w stanie sam się podnieść – relacjonuje świadek zdarzenia. Całą sytuację zauważył przejeżdżający patrol policji, który zatrzymał się i zawiadomił pogotowie. Kilka minut później na miejscu zdarzenia był już ambulans.

Takich wyjazdów w pogotowiu ratunkowym w Jeleniej Górze odnotowuje się nawet ponad dziesięć tygodniowo. Najmłodsi, do których wzywana jest pomoc, mają niespełna 16 lat. Najstarsi – ponad siedemdziesiąt.

Większość osób będących w stanie upojenia alkoholowego, do których wyjeżdżają karetki, jest dobrze znana jeleniogórskim pracownikom pogotowia. Po pomoc najczęściej dzwonią koledzy nietrzeźwych, przypadkowi przechodnie czy jednostki policji lub straży miejskiej. Lekarz decyduje o dalszej procedurze postępowania z pijanym.

– Po przyjeździe karetki na miejsce zdarzenia każdy nietrzeźwy jest badany – mówi zastępca dyrektora do spraw medycznych, Maciej Kaczmarek. Jeśli lekarz nie stwierdza żadnych obrażeń, nietrzeźwy zabierany do izby zatrzymań, gdzie zostaje przetrzymany do czasu wytrzeźwienia.
Jeśli „pacjent” jest w stanie głębokiego upojenia, lub ma jakiekolwiek urazy ciała, karetka odwozi go do szpitala na obserwację.

Wielu nietrzeźwych to dodatkowy kłopot zarówno dla szpitala, jak i służb ratowniczych. Dzieje się tak już od dwóch lat, kiedy zlikwidowano miejską izbę wytrzeźwień, dokąd trafiali upojeni alkoholem mieszkańcy Jeleniej Góry i okolicznych gmin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~cdi 7-11-2006 12:38
a wystarczylo przerzuci go przez kilkunasto centymetrowy murek! I po problemie!
~do cdi... 7-11-2006 14:07
nie tak okrutnie!! pijak tez czlowiek:P
~Mario 7-11-2006 15:31
Trzeba czasem utopic smutki w butelce wodki
~do cdi 7-11-2006 17:36
ahahaahahahhahah mash racje mas racje xDD
~Aszta 7-11-2006 17:44
Najgorsze jest to, że taka karetka może być w tym cZasie bardziej potrzebna gdzieś indziej.Powinni mocno obciążać takich kolesi finansowo,Może wtedy Jelonkę będzie stać na nieco więcej ambulansów. W czasie gdy lekarze docucają takiego delikwenta może ktoś umrzeć!!!I co wtedy?!! Może by tak wtedy oskarżyć go o nieumyślne spowodowanie śmierci???!!!
~daf 7-11-2006 17:53
wstawaj nie udawaj z buta niechce sie isc do domu
~slick 7-11-2006 19:09
Jaaa! Toz to Wiśnia nasz wielki ratownik.... hihihihi..... Wiśnia za murek go!!!
~alkomat 7-11-2006 20:57
Nie potrafił chodzić? Może lepiej pływa niż chodzi. Trzeba było sprawdzić na niejscu. Przynajmniej szybciej by wytrzeźwiał, a i koszty były by chyba znacznie mniejsze.
~amorek75 do slick 7-11-2006 22:44
Jaaa!!! A moja żona nie wiedziała że to Ty!!!! Taaa a pijaka do rzeki!!!!
~projektant 8-11-2006 0:24
koszty były by wieksze -bo jeszcze:kto go utopił? problem jest ten sam cały czas bardzo prosty, chcemy z przełomu partyjnych wieków zrobić przepaść doruwójąc krajom zachodnim-się nie da. nie ma pieniędzy i nie będzie mimo kogo wybiorą do władz, jeżeli wszyscy pracujący dostaną pomoc na czas to reszta też dostanie i skrajności będzie mniej-ale zawsze będą. my chcemy z bliskiego wschodu zrobić USA-im też się nie udaje, a co do piero nam - z jakieś 50l.za murzynami....
~avi 8-11-2006 21:44
pan Pijak po przywiezieniu do szpitala,zostaje natychmiast poddany wszelakim badaniom-tzw..full servis.Kiedy potencjalny schorowany pacjent czeka w kolejce do specjalisty,lub na specjalistyczne badanie kilka miesięcy.I to jest dramat!!!!!!A kto zapłaci za pana Pijaka? Pan,Pani,Państwo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group