Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5693
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Próba „Jelonków” na „szóstkę”

Czwartek, 29 lipca 2010, 14:54
Aktualizacja: 14:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Próba „Jelonków” na „szóstkę”
Fot. TEJO
Brawami nagrodzili dziś przypadkowi widzowie sztukę „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem”, której pierwszą całościową próbę obejrzeli w cieplickiej muszli koncertowej. Teatrzyk Jelonka Górskiego, który uczestniczy w warsztatach „Lato w teatrze”, stanął na wysokości zadania.

Pierwsza „przelotka” bez większych ingerencji ze strony prowadzących to naprawdę osiągnięcie w przypadku tak młodych wykonawców, którzy pracują nad widowiskiem zaledwie od 10 dni. – Zawodowym aktorom po wielu tygodniach prób zdarzają się niedoskonałości – mówi koordynator artystyczny LWT Bogdan Nauka. Tym większe brawa należą się dzieciom. Z pewnością młodych wykonawców zdopingowała obecność Telewizji Karkonosze Play

- Oczywiście wiele jest jeszcze elementów do dopracowania, ale dzieci zdumiały nas swoją dojrzałością i organizacją pracy – mówi Lidia Lisowicz, która z Dorotą Fluder, Dianą Jonkisz oraz Anną Skórą pracują z Teatrzykiem Jelonka Górskiego nad widowiskiem „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem”.

Na wyczyszczenie sztuki oraz próbę kostiumową przeznaczony będzie jutrzejszy, przedostatni „roboczy” dzień warsztatów Lato w Teatrze. Dziś jeszcze rozpoczną się w muszli koncertowej prace nad montażem scenografii. Pierwszy pokaz sztuki o Koziołku Matołku w sobotę, a premiera – w niedzielę. Obydwa przedstawienia zaczynają się o godz. 16.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group