Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6320
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezydent: Zleciłem roboty w Osiedlu Podchorążych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 października 2013, 7:10
Aktualizacja: 7:11
Autor: UM
– W związku z przedłużającymi się negocjacjami z Agencją Mienia Wojskowego i koniecznością zabezpieczenia przed okresem zimowych stanu dróg w „Osiedlu Podchorążych” oraz moją deklaracją, że jesienią br. prace na tych ulicach się rozpoczną, nawet jeśli nie sfinalizujemy porozumienia z AMW – służby komunalne rozpoczęły roboty na tych ulicach – informuje prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Przypomnijmy – Miasto od pewnego czasu negocjuje z Agencją Mienia Wojskowego kompromis w sprawie zawartych blisko 10 lat temu porozumień. – Wygraliśmy wprawdzie sprawę w sądzie – mówi M. Zawiła – ale nie w wyrokach sprawa, a w tym, by mieszkańcy tego osiedla mieli w miarę poprawne warunki bytu i dojazdu. Przygotowaliśmy dla Agencji nowy pakiet ofert, spotkałem się ostatnio z szefem dolnośląskiego Oddziału AMW i sądzę, że jesteśmy na naprawdę dobrej drodze do porozumienia. Niemniej dla mieszkańców ważne jest tylko fizyczny stan dróg i ja to rozumiem. Byłem przekonany, że rozstrzygniemy wszelkie wątpliwości i rozbieżności szybciej. Ale zadeklarowałem latem br., że jeśli tak się nie stanie, to Miasto weźmie na siebie ciężar zabezpieczenia dróg do tego stopnia, by nie było tam problemów z przejazdem i to teraz czynimy. Niezbędny, głębszy remont, łącznie z podziemnymi instalacjami, wymaga kwoty kilku milionów złotych i będzie możliwy dopiero po pozyskaniu pieniędzy, ale nawierzchnia zostanie poprawiona jeszcze przed nadchodzącą zimą.

Marcin Zawiła wystosował tez list do Sławomira Nowaka, ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, wyrażając zaniepokojenie i sprzeciw wobec projektu odstąpienia od budowy drogi ekspresowej S-3 w planowanym terminie.

„(…) decyzja ta, szczególnie w świetle równolegle ogłoszonych priorytetów Unii Europejskiej, wskazujących na konieczność budowy sieci dróg Bałtyk-Adriatyk wydaje się wręcz niezrozumiała (…) dla wielu ludzi odstąpienie od budowy S-3, nawet czasowe, w świetle poniesionych już niemałych nakładów na realizację tej inwestycji, graniczy z marnotrawstwem, nie tylko środków, ale i ludzkiego zaangażowania w tę sprawę (…) dla obszaru Karkonoszy, które przyjmują (według danych GUS) analogiczną liczbę turystów, jak region Podhala, ta droga jest szansą na zdynamizowanie rozwoju tej sfery gospodarki, podstawowej dla wielu gmin.
W interesie nie tylko Jeleniej Góry, ale też dwóch Aglomeracji – Jeleniogórskiej i Wałbrzyskiej – mając na względzie sytuację drogową w tej części Dolnego Śląska o rewizję podjętych decyzji (…)” – napisał prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~marino 20-10-2013 10:18
A MOŻE PAN PREZYDENT ZLECI DOPROWADZENIE NADBRZEŻNEJ W JELENIEJ GÓRZE DO MIANA ULICY? ZAPRASZAM NA SPACER. OD 20 LAT SĄ OBIETNICE UTWARDZENIA I OŚWIETLENIA TEJ ULICY.
~ 20-10-2013 11:17
Po co S3 w Jeleniej Gorze p.ministrze? Wazne ze w morde sziarpana Warsziawka ma ful drog i szanse rozoju. Prowincja?, niech cywieje w zascianku ciemnoty. -Tak widze rozumowanie rzadu, a zwlaszcza ministra transportu RP. A moze damy ministrowi jakis zegarek szwajcarski to inaczej zobaczy protest Zawily
~jeleniogórza 20-10-2013 13:07
Panie prezydencie nie wierzę co pan zlecił,przez tyle lat pan twierdził że ulice na tym osiedlu nie należą do miasta tylko AMW.Co pan wygaduje,dobrze pan wie że te drogi należą do miasta a że zbliżają się wybory to myśli że mieszkańcy tego osiedla poprą pana.I tu się pan myli.Mamy dość pana prezydentury.A to że pan zlecił remont drogi na osiedlu tym to pana obowiązek,a my mamy 3 lata do odszkodowania za nasze auta które są wrakami przez te dziury,wyrwy.
~gość II 20-10-2013 13:18
Dlaczego mieszacie dwie sprawy, Osiedle Podchorążych i S3?
~blebleblle 20-10-2013 13:45
roboty postępują. Wszystko robią w dość szybkim tempie co cieszy oko każdego mieszkańca tego osiedla :) jeżeli brakłoby funduszy to moim zdaniem pomogłoby chociaż zerwanie starego , dziurawego asfaltu tak jak jest to zrobione na odcinku ok 30m. dziur tam wgle już nie ma i droga wygląda jak jezdnia a nie powierzchnia księżyca - cała w dziurach :)
~Blądimać 20-10-2013 19:36
Jak można prowadzić roboty na nie swoim terenie? Widać dla białych kołnierzyków prawo nie istnieje.
~ 20-10-2013 20:12
I tak zdobywa się wyborców. Widać, rozpoczęła się kampania wyborcza.
~ 20-10-2013 23:23
Jeśli miasto wygrało sprawę w sądzie z agencją mienia wojskowego, to dlaczego nie obciąża agencji kosztem remontu ulicy przylegającej do budynków na osiedlu? A jeśli tak, to wobec tego na czym polegała ta wygrana miasta w sądzie? A może tej sprawy miasto wcale nie wygrało, jeśli remontuje ulice na własny koszt, a nie na koszt agencji mienia wojskowego?
~Gość 21-10-2013 0:47
i znowu Zawila marnotrawi pieniadze podatnikow ,daje na drogi na terenie bylej jednostki wojskowej ,a nasze ulice zaczynaja dziurami swiecic ,dosc rzadow tego bibliotekarza i dosc jego glupiej polityki rozdawnictwa na byle ksiaznice czy inne fanaberie Zawilow ,to nie sa prywatne pieniadze Zawily tylko nasze podatki to znaczy wasze bo ja zlotowki w tym kraju podatkow nie zaplace i nie bede darmozjadow utrzymywac przy korycie ,co nic dla podatnikow tylko dla swoich i rodziny potrzeb przetrfaniaja i zeby bylo jasne mieszkam i pracuje w tym zas...ym miescie ale juz tylko na czarno nie bedzie mnie byle bibliotekarz okradal i z moich pieniedzy pensje bral za nic nie robienie tylko czcze gadanie ,a na wyborach to ja temu panu dam czerwona kartke za termy za stadion ,za park norweski pozdro dla .
~2+2=5 21-10-2013 13:38
Wybory za rok, to i trwa ekspansja prezydenta. Tak a propos ekspansji, bo jakoś mi to dziwnie pasuje do Jeleniej Góry. Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś tak: "EKSPANSJA OZNACZA ZAWIŁOŚĆ, A ZAWIŁOŚĆ ULEGA ROZKŁADOWI". Prorok jaki, czy co ;)
~ani 21-10-2013 19:01
jak nie robił nic to źle, psy wieszacie, jak coś zaczął robić to źle bo to za pieniądze podatnika i tak w kółko ten sam bełkot co nie których ,ludzie leczcie się
~... 21-10-2013 23:33
Już niedługo wybory i rozliczymy tego ... z nieudolnych rządów i podwyżek !!!.
~Mieszkanka 24-10-2013 0:30
Dziękuję za rozpoczęcie prac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group