Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3706
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent: Zleciłem roboty w Osiedlu Podchorążych

Niedziela, 20 października 2013, 7:10
Aktualizacja: 7:11
Autor: UM
– W związku z przedłużającymi się negocjacjami z Agencją Mienia Wojskowego i koniecznością zabezpieczenia przed okresem zimowych stanu dróg w „Osiedlu Podchorążych” oraz moją deklaracją, że jesienią br. prace na tych ulicach się rozpoczną, nawet jeśli nie sfinalizujemy porozumienia z AMW – służby komunalne rozpoczęły roboty na tych ulicach – informuje prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Przypomnijmy – Miasto od pewnego czasu negocjuje z Agencją Mienia Wojskowego kompromis w sprawie zawartych blisko 10 lat temu porozumień. – Wygraliśmy wprawdzie sprawę w sądzie – mówi M. Zawiła – ale nie w wyrokach sprawa, a w tym, by mieszkańcy tego osiedla mieli w miarę poprawne warunki bytu i dojazdu. Przygotowaliśmy dla Agencji nowy pakiet ofert, spotkałem się ostatnio z szefem dolnośląskiego Oddziału AMW i sądzę, że jesteśmy na naprawdę dobrej drodze do porozumienia. Niemniej dla mieszkańców ważne jest tylko fizyczny stan dróg i ja to rozumiem. Byłem przekonany, że rozstrzygniemy wszelkie wątpliwości i rozbieżności szybciej. Ale zadeklarowałem latem br., że jeśli tak się nie stanie, to Miasto weźmie na siebie ciężar zabezpieczenia dróg do tego stopnia, by nie było tam problemów z przejazdem i to teraz czynimy. Niezbędny, głębszy remont, łącznie z podziemnymi instalacjami, wymaga kwoty kilku milionów złotych i będzie możliwy dopiero po pozyskaniu pieniędzy, ale nawierzchnia zostanie poprawiona jeszcze przed nadchodzącą zimą.

Marcin Zawiła wystosował tez list do Sławomira Nowaka, ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, wyrażając zaniepokojenie i sprzeciw wobec projektu odstąpienia od budowy drogi ekspresowej S-3 w planowanym terminie.

„(…) decyzja ta, szczególnie w świetle równolegle ogłoszonych priorytetów Unii Europejskiej, wskazujących na konieczność budowy sieci dróg Bałtyk-Adriatyk wydaje się wręcz niezrozumiała (…) dla wielu ludzi odstąpienie od budowy S-3, nawet czasowe, w świetle poniesionych już niemałych nakładów na realizację tej inwestycji, graniczy z marnotrawstwem, nie tylko środków, ale i ludzkiego zaangażowania w tę sprawę (…) dla obszaru Karkonoszy, które przyjmują (według danych GUS) analogiczną liczbę turystów, jak region Podhala, ta droga jest szansą na zdynamizowanie rozwoju tej sfery gospodarki, podstawowej dla wielu gmin.
W interesie nie tylko Jeleniej Góry, ale też dwóch Aglomeracji – Jeleniogórskiej i Wałbrzyskiej – mając na względzie sytuację drogową w tej części Dolnego Śląska o rewizję podjętych decyzji (…)” – napisał prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group