Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2924
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent w ogniu pytań

Sobota, 12 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 12 maja 2007, 15:23
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Prezydent w ogniu pytań
Fot. Krzysztof Knitter
Debatę z Markiem Obrębalskim organizują stowarzyszenia pozarządowe.

Poinformowała o tym Danuta Rybicka-Jakubiec, jedna z organizatorek akcji „Masz głos, masz wybór” Spotkanie zaplanowano na piątek, 18 maja w sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja 60.
Prezydent Obrębalski porozmawia z mieszkańcami i zaprezentuje listę spraw, którymi zajmie się do końca 2007 roku, a także a także przedstawi problemy, które wybrał do załatwienia do końca swojej kadencji.
Hasłem debaty otwartej dla wszystkich zainteresowanych ma być: „Samorząd to my”.

Aby nie były to zapowiedzi bez pokrycia, czuwać mają organizacje, które wzięły udział w akcji „Masz głos, masz wybór”, czyli Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Ośrodek Edukacji Makrobiotycznej-Biuro Porad Obywatelskich, Polska Liga Obrony Praw Człowieka Oddział Dolnośląski, Stowarzyszenie Ochrony Praw Człowieka i Walki z Korupcją oraz
Stowarzyszenie Wspólne Miasto.
Debata zakończy się uroczystym podpisaniem przez Marka Obrębalskiego deklaracji dotyczącej rozwiązywania lokalnych problemów.

Tymczasem z akcji wycofał się w sobotę Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją, na którego czele stoi były radny Grzegorz Niedźwiecki. W nadesłanym do mediów oświadczeniu Barbara Biedak, sekretarz ROPOiWzK napisała, że organizacja „rezygnuje z uczestniczenia w akcji „Masz głos, masz wybór” w koalicji z podmiotami, które opacznie rozumieją inicjatywę Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów.”

– Według naszej wiedzy przedmiotem akcji nie ma być wyręczanie społeczne (a właściwie z żądzy pozyskania grantów w wysokości 2000 zł) działu Public Relations samorządu i tworzenie dodatkowego zaplecza politycznego promującego Prezydenta Miasta Jeleniej Góry dr Marka Obrębalskiego, lecz pluralistyczne debaty publiczne rozważające argumenty i postulaty różnych środowisk – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group