Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9179
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prezydent pod Chojnikiem: pytania i wątpliwości

Sobota, 27 marca 2010, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 28 marca 2010, 8:31
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Prezydent pod Chojnikiem: pytania i wątpliwości
Fot. Gabi
Mieszkańcy i sympatycy Sobieszowa mieli wczoraj okazję spotkać się z prezydentem Jeleniej Góry Markiem Obrębalskim oraz jego zastępcami. Nie zabrakło trudnych pytań i różnych odpowiedzi na temat przyszłości dzielnicy pod Chojnikiem.

Spotkanie odbyło się w MDK Muflon. Organizatorzy przedstawili na początku krótką prezentację dotyczącą zmian, które zaszyły w Sobieszowie podczas ostatniego roku. Wynikało z niej, że większość obietnic prezydenta została spełniona.

Były to między innymi: remont pracowni muzycznej w „Muflonie”, przegląd lamp i uzupełnienie braków, remont i regulacja potoku Wrzosówka, remonty dróg. Ustalono, że policja wraz ze strażą miejską będą częściej patrolować Sobieszów i Jagniątków.

Zostały także podane wyniki przeprowadzonej niedawno ankiety wśród mieszkańców dzielnicy. Wzięło w niej udział 207 osób. Tylko 43 respondentów zauważyło pozytywne zmiany w przeciągu roku.

Następnie licznie zebrani mogli zadawać pytania przybyłym gościom. Sobieszowianie pytali głównie o sprawy związane z bezpieczeństwem, przestrzenią publiczną oraz estetyką. Na pytania odpowiadał nadkom. K. Niemczak. Poinformował zgromadzonych o wzmożonych patrolach, pojawieniu się do końca sierpnia br. pięciu kamer.

Zastępca komendanta straży miejskiej Jacek Winiarski poinformował o procedurach karania ludzi za zaśmiecanie, nie sprzątanie po psach oraz palenie liści i traw. Bardzo ważną kwestią, która wzbudziła duże zainteresowanie zebranych, był kierunek zagospodarowania przestrzennego Sobieszowa. Mówiła o tym Magdalena Kwasiuk, naczelnik wydziału architektury i urbanistyki urzędu.

Nadal nie do końca wiadomo, co się stanie z basenem na ul. Łazienkowskiej. Mieszkańcy domagali się poprawy estetyki miejskiej. Nie obyło się bez utarczek słownych pomiędzy Sympatykami Sobieszowa a Zespołem Aktywności Społecznej w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
361
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group