Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2177
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GORA- KRAJ: Prezes Kwaśnicki stracił stołek

Czwartek, 4 września 2008, 14:43
Aktualizacja: 23:07
Autor: TEJO
JELENIA GORA- KRAJ: Prezes Kwaśnicki stracił stołek
Fot. TEJO
Roman Kwaśnicki nie jest już szefem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.Po porannych doniesieniach Dziennika o potwierdzeniu części zarzutów stawianych Kwaśnickiemu przez kontrolę rządową, minister rolnictwa Marek Sawicki podpisał po południu dymisję jeleniogórzanina.

- W KRUS prowadzona była kontrola przez kancelarię premiera i resort rolnictwa. Teraz sprawdzeniem prawdomówności prezesa Kwaśnickiego zajmie się na wniosek kancelarii premiera Centralne Biuro Antykorupcyjne – podał portal Dziennik.pl.

Kontrolerzy potwierdzili, że w KRUSIE kwitło kolesiostwo i tworzono tam na zamówienie specjalne stanowiska pracy dla konkretnych osób. ¬- W KRUS zawierano "niecelowe i niegospodarne" umowy. Wydawano pieniądze na niecelowe projekty, które nigdy nie zostały zrealizowane. Prezes Kwaśnicki na koszt KRUS jeździł do rodzinnej Jeleniej Góry, co tylko w tym roku kosztowało tę instytucję blisko 30 tysięcy złotych – czytamy w doniesieniach Dziennika.

Kwaśnicki zaczynał karierę jako Zootechnik w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” w Chwaliszowie. Niektórzy jeleniogórzanie pamiętają go jako nauczyciela w nieistniejącym już Technikum Weterynaryjnym. Później skoczył został wicewojewodą jeleniogórskim w latach rządów koalicji SLD i PSL (do 1997 roku). Od 1998 do 2006 roku dyrektorował Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie. Dwa lata temu bez powodzenia startował w wyborach prezydenckich w Jeleniej Górze. Był także radnym rady miejskiej w Jeleniej Górze w kadencji 1994 – 1998.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group