Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 6549
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezentowali swoje prace w BWA

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2018, 4:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezentowali swoje prace w BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Nie tylko młodzież, ale też seniorzy przybyli do Galerii BWA w Jeleniej Górze, aby zaprezentować swoje prace i zasięgnąć opinii i wskazówek Edyty Kulli. Było to pierwsze z cyklu spotkań, które mają się odbywać – w miarę potrzeb – raz w miesiącu. Kolejne zaplanowano w drugiej połowie maja.

Przybyli do BWA młodzi i starsi artyści prezentowali przeróżne prace. Były ilustracje, obrazy, rysunki czy rękodzieła. Serca zgromadzonych poruszyły m.in. prace 13-letniej dziewczynki, której dzieła przyniosła babcia. Młoda artystka jest osobą niedowidzącą od urodzenia i daltonistką, ale jej prace były piękne. Do galerii przyszła też młoda projektantka mody, która wyjechała już z Jeleniej Góry, ale czasem wraca i chętnie poddała swoje prace ocenie doświadczonej artystki. - Projektowaniem zajmuję się od około 6-7 lat. Robię projekty rysunkowe i później jest to przenoszone na materiał. Robiłam pracę dyplomową w tym kierunku i mam nadzieję, że będę się dalej rozwijać - powiedziała studentka z Wrocławia.

- Swoje prace sprzedawałem najpierw w domu, a później na ulicy, m.in. w Barcelonie - powiedział Paweł Draus, który swoje ilustracje wykonuje kredkami, długopisem, a czasem tuszem. - Chętnie przyszedłem, żeby poznać opinie innych ludzi, a nie tylko rodziców, czy osób, które kupują moje prace - dodał młody artysta.

Edyta Kulla jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1997 roku uzyskała dyplom w zakresie projektowania szkła. Od roku 2000 zajmuje się prowadzeniem pracowni witrażu i szkła artystycznego według własnego programu, a także projektuje wnętrza, wydawnictwa i realizuje szklane obiekty użytkowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group