Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5637
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezentacja zbioru wierszy “Jesień w kalejdoskopie” w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 października 2015, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Manu
Fot. ODK
W poniedziałek (12.10) o godz. 17.00 w kawiarnia “Muza” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, w ramach cyklu “ars poetica”, zaplanowane jest spotkanie pt. “Jesień w kalejdoskopie”.

- Ten wieczór to okazja, by spotkali się uczestnicy wrażliwi, egzaltowani, nastrojowi, poddający się niekiedy melancholii, ale bardzo skłonni do zachwytów nad pięknem, hojnością, bogactwem i zmiennością natury. Tym razem zapraszamy na promocję jesiennego tomiku. Jesiennego, bo barwy pory roku, poprzedzającej zimę, jej klimaty i nastroje dostarczyły inspiracji do utworów, jakie znalazły się w almanachu “Jesień w kalejdoskopie” – zachęcają organizatorzy.

W tomiku, wydanym przez Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, znalazły się wiersze 29 autorów, m.in. wybitnego artysty plastyka z Poznania Andrzeja Żurka, poety i zarazem organizatora dorocznych konkursów poetyckich ks. Wacława Buryły, niepełnosprawnej poetki i wokalistki Renaty Galik i Bożeny Pest, którą “nagła śmierć w wypadku zabrała kilka miesięcy temu w pełni niespożytej siły i twórczych planów”.

- Zbiór jest dedykowany Klemensowi Grzesikowi (do niedawna szef Ośrodka Wczasowo-Kolonijnego HOTTUR w Borowicach), który od czasu powstania tej grupy literackiej jest jej podporą. Redaktorami almanachu są ś.p. Barbara Pawłowicz, którą tak niedawno pożegnaliśmy na zawsze oraz Ewa Pelzer i Magdalena Szczębara. Wysmakowane opracowanie graficzne jest zasługą Zofii Prysłopskiej - prezes Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group