Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6850
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera “Tlenu” Teatru Odnalezionego

Sobota, 20 stycznia 2018, 12:14
Aktualizacja: 12:18
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera “Tlenu” Teatru Odnalezionego
Fot. JCK
27 stycznia (w sobotę) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej) będzie miała miejsce premiera Teatru Odnalezionego. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakl “Tlen – Ballady” wg Iwana Wyrypajewa w reżyserii Łukasza Dudy.

Iwan Wyrypajew swoją sztukę napisał po dramacie marynarzy okrętu podwodnego “Kursk”, dając tym samym do zrozumienia, że opowiada o sytuacji bez wyjścia. Popularny rosyjski dramaturg daje też do zrozumienia, kogo chciałby za to obwinić.

“Tlen - Ballady” Teatru Odnalezionego to dziesięć odsłon filozoficznej przypowieści o destrukcyjnych skutkach niekontrolowanej miłości w konwencji plastyczno-lalkowej. Występuje Jakub Mieszała.

- Poszukiwanie wolności w tytułowych balladach, jest dramatem człowieka, jego istotę i demony, które skrzętnie schowane pod ludzką skórą wyłaniają się ukazując oblicze atawizmów. Jest to jednocześnie próba dyskusji o wolność, nasze zależności i wybory, za którymi stoją konsekwencje – czytamy w informacji o spektaklu.

Reżyseria i scenografia - Łukasz Duda, choreografia - Marcelina Leśniak, opracowanie plastyczne i animacje - Magdalena Rzeszutek, dźwięk - Robert Kuryś i Piotr Warszewski, światło - Łukasz Duda i Łukasz Izdebski.

Bilety w cenie 25 zł - normalny, 10 zł - ulgowy do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group