Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5225
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera spektaklu “Mak–Pol” grupy STA–ART

Wtorek, 3 marca 2015, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera spektaklu “Mak–Pol” grupy STA–ART
Fot. JCK
7 marca (w sobotę) o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30) będzie miała miejsce premiera spektaklu “Mak–Pol” w reżyserii Łukasza Dudy. Przedstawienie w wykonaniu grupy warsztatowej STA–ART powstało na podstawie tragedii Williama Szekspira “Makbet”.

Ten Makbet, który został wzięty na warsztat młodej grupy STA-ART, to młody, polski bohater, który swoimi ambicjami i zapatrzeniem we własne ego, niesie za sobą strach i obawy o dalsze losy ojczyzny.

“Mak-Pol” to przede wszystkim próba konfrontacji własnych rozważań na temat współczesnego Makbeta, który do końca jest zadufany w sobie i pyszny. - Na propozycję, by poddał się, odpowiada, że to nie leży w jego naturze i woli zginąć, niż ugiąć kolan przed nowy królem, a pospólstwu służyć za przedmiot obelg i zniewagi. Jego chora ambicja i pragnienie władzy zabiły w nim uczucia wyższe, pozbawiły szacunku dla innych i dla siebie samego – czytamy w informacji o spektaklu.

Scenografię zaprojektował Łukasz Duda, muzykę napisali: Piotr Pawlak i Patryk Kryński. Dramaturgia - Paweł Pawlik. Dźwięk – Robert Kuryś, światło – Łukasz Izdebski.

W obsadzie spektaklu “Mak-Pol” znaleźli się: Jan Łuć, Justyna Sieniuć, Małgorzata Kukiel, Aleksandra Gałka, Filip Łeszega, Martyna Gofryk, Natalia Giecewicz, Julia Byszkowska, Magdalena Mamzer, Krzysztof Nyderek, Klaudia Denderes, Szymon Stęchły, Wiktoria Jukniewicz, Sebastian Wiśniewski, Maciej Zawodny, Iga Szwed, Miłosz Kaliński.

Bilety (15 zł normalny, 10 zł ulgowy) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group