Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8815
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera po rocznej przerwie

Sobota, 6 marca 2021, 10:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Premiera po rocznej przerwie
Fot. Przemek Kaczałko
Z uwagi na rządowe ograniczenia, widzowie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze od roku nie byli świadkami premiery na deskach miejskiej placówki kultury. Tym razem nic nie stanie na przeszkodzie i zobaczymy premierę spektaklu "To wiem na pewno" w reż. Roberta Czechowskiego, który jest wspólną produkcją teatru ze stolicy Karkonoszy oraz z Zielonej Góry.

Przygotowania do premiery trwały rok i miały przerwy z uwagi na rządowe ograniczenia i wakacyjną przerwę. Pierwotnie miała się ona odbyć w kwietniu 2020 roku.

Wiem, że pandemia ma dobre i złe strony. Dobrą jest zmuszenie do nietypowego myślenia, a złą wszyscy znamy. Warto podejmować trud współpracy z innymi teatrami, łączyć siły twórcze, personalne i finansowe - powiedział na wstępie Robert Czechowski, reżyser spektaklu, a jednocześnie dyrektor Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.

Twórcy i aktorzy przyznają, że współpraca obu placówek jest dla nich korzystna.

Spotkanie z innymi aktorami zawsze dodaje świeżości. Zespoły są stosunkowo zamknięte i kiedy zna się wszystkie układy - wiadomo kto, co grywa - grozi to pewną stagnacją. Natomiast takie spotkanie jest ożywcze i to widać - z dyrektorem Wnukiem zauważyliśmy, że zupełnie nowa energia została pobudzona w aktorach jeleniogórskich i zielonogórskich - dodał R. Czechowski.

Spektakl "To wiem na pewno" z pewnością trafi do każdego widza i bardzo możliwe, że odnajdzie z którejś z ról własne perypetie w poszukiwaniu szczęścia.

To rzecz o wyfruwaniu z gniazda, o miłości dzieci do rodziców i rodziców do dzieci. Jak się okazuje - nie jest to proste. To bardzo wzruszająca, piękna historia i gwarantuję, że wrażliwi ludzie będą płakać - wyznał reżyser.
Z przyjemnością pokażemy widzom efekty rocznej pracy, a tęskniliśmy bardzo! - powiedziała Marta Kędziora, która zagra jedną z córek. - Spektakl bardzo mocno dotyka relacji w rodzinie, konfliktów - czasami ukrytych, dylematów, decyzji, które trzeba podjąć. Mam wrażenie, że prawie w każdej polskiej rodzinie tego typu problemy się zdarzają - dodał Robert Mania, aktor grający najstarszego syna.
Pandemia odcisnęła swoje piętno we wszystkich teatrach - do ekipy dołączyłam w grudniu zeszłego roku i udało się - powiedziała Anna Maria Wicka, aktorka Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, którą gościnnie zobaczymy w jeleniogórskim teatrze.

To wiem na pewno
Autor: Andrew Bovell
Przekład: Rubi Birden
Reżyser: Robert Czechowski
Scenografia: Piotr Tetlak,
Wizualizacje: Jakub Psuja
Kostiumy: Ewa Tetlak
Choreografia: Paweł Matyasik
Opracowanie muzyczne: Damian-Neogenn-Lindner
Występują: Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Maria Wicka - gościnnie, Jerzy Kaczmarowski - Lubuski Teatr w Zielonej Górze,
Robert Mania, Filip Toroński.

Premiera odbędzie się w sobotę (6.03) o godz. 19:00 w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze. Kolejne pokazy zaplanowano na 7.03, 13.03 oraz 14.03. Zgodnie z rządowymi ograniczeniami - widownię można wypełnić do 50 proc. miejsc.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group