Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8941
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Precz ze złodziejami rowerów!

Czwartek, 3 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Precz ze złodziejami rowerów!
Fot. Jelonka.com, Arkadiusz Piekarz
Wielką akcję znakowania rowerów zapowiadają policjanci podczas festiwalu rowerowego Bike Action, który od 10 do 13 sierpnia odbędzie się w Szklarskiej Porębie.

– Przez wszystkie dni trwania festiwalu będzie rozstawiony policyjny namiot, w którym każdy zainteresowany oznakuje swój rower – zapowiada sierż. sztabowa Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Festiwal Bike Action to jedna z największych rowerowych imprez w Polsce. Organizatorzy spodziewają się tysięcy uczestników. Policja spodziewa się także obecności… złodziei.

Fani imprezy przywożą bardzo drogi sprzęt. To pokusa dla nieuczciwych, którzy co roku kradną nie tylko cenne jednoślady. Dlatego podczas sierpniowej edycji festiwalu policja postanowiła być bardziej aktywna.
Na terenie imprezy będzie nie tylko policyjny namiot, ale i wzmocnione patrole, w tym funkcjonariuszy ubranych po cywilnemu, którzy będą dbali o bezpieczeństwo rowerzystów i ich pojazdów.

Zdaniem Danuty Razmysłowicz znakowanie rowerów ma sens. – Numer zostaje wpisany do rejestrów, a rower jest oznakowany tajnopisem, widocznym tylko w podczerwieni – tłumaczy.

O skuteczności akcji policja i uczciwi rowerzyści przekonali się podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Bike Action. Zjechali się tam sprzedawcy rowerów. Okazało się, że kilka z nich to pojazdy… kradzione. Policjanci stwierdzili to właśnie dzięki ich oznakowaniu. Wartość niektórych rowerów przekraczała 10 tysięcy złotych.

Szczegółowy program imprezy organizator zamieścił na stronie www.bikeaction.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group