Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6593
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Precz z granicami

Sobota, 24 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 24 czerwca 2006, 13:47
Autor: Agata
Kotlina Jeleniogórska: Precz z granicami
Fot. DODN
Likwidacja barier kulturowych i językowych między młodzieżą polską i niemiecką to cel „Projektu Ekoart – Konwersacje bez granic”. Z przedsięwzięcia korzystają też pedagodzy.

Projekt realizuje jeleniogórska filia Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego i niemiecka Akademie Bauwesen w Goerlitz.

– To cykl działań ukierunkowanych na sztukę, ochronę dziedzictwa regionalnego, szeroko pojętą ekologię i nowe technologie informatyczne – wyjaśnia Bogusława Bogucka, koordynator projektu z ramienia DODN-u.
Jak przypomina Andrzej Blusz, dyrektor ZSRA im. Wyspiańskiego, w projekcie bierze udział 20 uczniów tej szkoły.

Warsztaty artystyczne odbywające się w Jeleniej Górze i w Goerlitz umożliwiają młodym ludziom z Polski i Niemiec bezpośredni kontakt. Wspólne artystyczne zajęcia, posiłki, mieszkanie i spędzony czas stworzył szansę, aby nawiązać trwałe przyjaźnie i znajomości.

Dodatkowym celem warsztatów było umożliwienie wymiany doświadczeń oraz publicznej prezentacji własnych malarskich dokonań uczestników programu.
– Za nami plener malarski na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze oraz symboliczne sadzenie drzew przez uczniów i opiekunów z Polski i Niemiec w Karkonoskim Parku Narodowym – podkreśla B. Bogucka.
– Młodzież uczestniczyła także w warsztatach z grafiki komputerowej i w wizycie studyjnej w St. Marienthalu.

Uczestników czekają jeszcze warsztaty, na których młodzież opracuje materiały promocyjne – karty pocztowe, kalendarz i katalog.
Najważniejszym punktem będzie październikowa wystawa podsumowująca projekt Ekoart w dwóch galeriach – Galerii N... i Europa-Haus w Goerlitz.

Całość jest dofinansowana z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg III A. Dołożył się też budżet państwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group