Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2318
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pracowniku socjalny, broń się sam!

Czwartek, 4 grudnia 2008, 8:53
Aktualizacja: 15:39
Autor: TEJO
REGION: Pracowniku socjalny, broń się sam!
Fot. TEJO
Coraz częstsze przypadki agresji w stosunku do pracowników ośrodków pomocy społecznej sprawiły, że niektóre z placówek wyposażają swoich ludzi w urządzenia obronne, na przykład – paralizatory.

Tak stało się w Bolesławcu, o czym doniosło Polskie Radio Wrocław. Pracownice tamtejszego MOPSU zostały dozbrojone w urządzenie, które – po przyłożeniu do ciała napastnika i wciśnięciu guzika – obezwładnia agresora. Dyrekcja ośrodka tłumaczy, że sami pracownicy chcieli takiego wyposażenia.

Są bowiem coraz gorzej traktowani w niektórych domach, dokąd muszą trafić, aby dokonać wizji lokalnej. Zdarzają się też przypadki agresji w biurze. – Dochodziło do tego, że pracowników socjalnych bito, niszczono im meble, a nawet rozbijano na głowach jajka – podała rozgłośnia.

Agresywny petent to zmora nie tylko pracowników socjalnych, którzy często – z racji wykonywanego zawody – muszą penetrować skrajnie patologiczne środowiska. Klienci skłonni bić urzędnika zdarzają się także w innych placówkach. Ale póki co, żadna z nich nie zdecydowała się na tak wyraźną formę samoobrony.

Dla urzędników wystarczającą formą zabezpieczenia jest możliwość szybkiej interwencji straży miejskiej, która zresztą kilka razy pomagała wychodzić z opresji w przypadku spięcia z agresywnym klientem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group