Wtorek, 9 marca
Imieniny: Franciszki, Katarzyny
Czytających: 4272
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pracowity weekend dla strażaków

Poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: Angela
Płonące mieszkanie w Szklarskiej Porębie oraz jednorodzinny budynek w ogniu w Radomierzu – to tylko niektóre ze zdarzeń, z którymi zmagali się strażacy w miniony weekend. Zanotowano 20 interwencji.

Z soboty na niedzielę o godz. 2 w nocy doszło do pożaru budynku jednorodzinnego w Radomierzu 109. Kiedy strażacy dojechali na miejsce cały dach budynku był już w ogniu, a jego część się zapadła. Uratowano samochód, który strażacy wypchali na zewnątrz, oraz garaż z ciągnikiem. Dogaszanie ognia trwało aż do godz. 13.00 w niedzielę. Wstępnie straty oszacowano na 350 tys. zł. Uratowano mienie o wartości szacunkowej 150 tys. zł. Przyczyna pożaru pozostaje nieznana.

W miniony weekend płonęło też mieszkanie w Szklarskiej Porębie przy ul. Dworcowej, które zapaliło się najprawdopodobniej od kominka. Strażacy interweniowali również w Kowarach przy ul. Szkolnej, gdzie doszło do zadymienia mieszkania i pojawienia się w nim tlenku węgla. Bez interwencji straży nie obyło się także w Łomnicy, gdzie przy ul. Świerczewskiego w płomieniach stanął samochód, a także w Karpnikach przy ul. Rudawskiej, gdzie doszło do zadymienia mieszkania od nieszczelnego przewodu kominowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group