Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6351
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Pracowita niedziela ratowników GOPR

Wtorek, 31 grudnia 2019, 7:05
Aktualizacja: Czwartek, 2 stycznia 2020, 13:20
Autor: WAC
Karkonosze: Pracowita niedziela ratowników GOPR
Fot. GOPR
Dwie odbywające się w trudnych warunkach pogodowych i angażujące spore siły akcje ratunkowe prowadzili w niedzielne (29.12) popołudnie i wieczór ratownicy z grupy karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około godziny 16.00 goprowcy otrzymali zgłoszenie o osobie potrzebującej pomocy w rejonie Wielkiego Szyszaka. Po dotarciu ratowników do stacji RTV na Śnieżnych Kotłach okazało się, że kobieta z urazem przedramienia dotarła do tego obiektu i tam czeka na pomoc. Z jej relacji wynikało, że została potrącona przez narciarza biegowego, zjeżdżającego ze Śmielca w stronę Obniżenia pod Śmielcem. Po udzieleniu kobiecie pierwszej pomocy do budynku weszła kolejna osoba z identycznym urazem po potrąceniu przez narciarza.

Po podjęciu odpowiednich działań rozpoczęliśmy przygotowanie do transportu osób poszkodowanych – relacjonują ratownicy. - W tym czasie dyżurny ratownik otrzymał zgłoszenie o osobie z objawami zatrucia w rejonie Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. W tej sytuacji zespół dwóch ratowników rozpoczął transport osób ze stacji RTV, a kolejny zjechał w trudnych warunkach na nartach do poszkodowanej. To by nie było możliwe, gdyby nie nasi ratownicy, którzy byli w górach na prywatnym wypadzie. Poproszeni o pomoc dołączyli do akcji i ruszyli w stronę Rozdroża pieszo. Jednocześnie sześciu ratowników wyruszyło ze wsparciem od dołu. Zespoły spotkały się w połowie drogi poniżej Rozdroża. Poszkodowana została zabezpieczona termicznie, skontrolowana od strony medycznej i ewakuowana do stacji GOPR. W akcji wzięło udział 10 ratowników, a działania zostały zakończone po 21.00 - informują goprowcy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
12%
Złości
17
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group