Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11619
Zalogowanych: 65
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prace małych artystów z Atelier "Pegaz" w Muzeum Przyrodniczym

Piątek, 7 czerwca 2019, 6:13
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019, 11:27
Autor: WAC
Jelenia Góra: Prace małych artystów z Atelier "Pegaz" w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Atelier "Pegaz"
Do 11 czerwca w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze – Cieplicach można oglądać wystawę „Zwierzęta w twórczości małych artystów".

Wystawę zorganizowało Atelier „Pegaz” – Autorska Pracownia Plastyczna Grażyny Gierałtowskiej-Drozd. Pod jej okiem od kilkudziesięciu lat, wcześniej w Młodzieżowym Domu Kultury, a obecnie w pracowni edukacji plastycznej, kształcą się i rozwijają swój talent artystyczny dzieci i młodzież. Na ekspozycji zaprezentowana jest twórczość młodszych uczestników zajęć, realizowana w cyklu tematycznym „Zwierzęta”.

Wernisaż wystawy odbył się 1 czerwca w Muzeum Przyrodniczym. Uświetniły go dwa utwory fortepianowe wykonane przez młode artystki ze szkoły muzycznej i uczące się się w Atelier Pegaz. Dziewczynki są w starszej grupie młodzieży z liceum uczęszczającej się na zajęciach w pracowni plastycznej: Aleksandra Stefaniak uczy się rysunku odręcznego i architektonicznego, zagrała Largo Es-dur, B.109 Fryderyka Chopina Julia Stefaniak uczy się malarstwa i rysunku, zagrała " Dwie Arabeski" cz. I Claude Debussy.

Elementem otwarcia wystawy była "Promocja Talentów" czyli realizowana prezentacja utalentowanych i najzdolniejszych młodych artystów z ich dorobkiem plastycznym: Zosi Morawskiej , Amelki Olgi Lipińskiej i Mai Tkacz. Podczas wernisażu Uzdrowisko Cieplice ufundowało wszystkim dzieciom poczęstunek.

Jest to pierwsza wystawa prac powstałych na zajęciach w pracowni G. Gierałtowskiej – Drozd prezentowana w naszym Muzeum – mówi Karolina Matusewicz – Górniak z Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze – Cieplicach. - Jako, że jej otwarcie zbiegło się z Dniem Dziecka pomyśleliśmy, że będzie to fajne ukoronowanie tego dnia, gdyż autorami prac są dzieci w wieku 9 – 13 lat. Mimo to ich poziom jest bardzo wysoki i wielu zwiedzających nie chce uwierzyć, że są to prac dzieci z dzieła tak młodych artystów.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
463
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
27%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group