Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2930
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Praca? Jestem na TAK!

Wtorek, 31 maja 2016, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: M–Ż
Jelenia Góra: Praca? Jestem na TAK!
Fot. Archiwum KSON–u
Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami to po części kontynuacja projektu realizowanego przez KSON w 2015 roku „Gościnni sprawni–niepełnosprawni: aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w branży usług gościnnych”, którego efektem było podjęcie przez 24 osoby staży zawodowych z czego 11 osób znalazło zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

Projekt miał charakter ponadregionalny, brali w nim udział niepełnosprawni z województwa dolnośląskiego, śląskiego oraz lubuskiego. W latach 2016-2018 podobnymi działaniami zostanie objętych 128 osób z województw: dolnośląskiego, śląskiego oraz mazowieckiego.

W styczniu zaczęła się realizacja pierwszej edycji projektu „Praca? Jestem na TAK!: aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami”. Osoby biorące udział w projekcie zostaną zaktywizowane zawodowo poprzez udział w szkoleniach zawodowych profesjonalnie przygotowujących do pracy w branży usług hotelarskich lub finansowo-ubezpieczeniowych oraz w stażach zawodowych.

Projekt wykorzystuje metodę zatrudnienia wspomaganego - uczestnicy zostaną objęci wsparciem trenera pracy oraz psychologa. W ramach wparcia psychologicznego oprócz konsultacji indywidualnych oraz grupy wsparcia, w projekcie przewidziano również warsztaty integrująco-motywujące.

Warsztaty te odbyły się w dniach 13-19 maja w Hotelu Interferie w Świeradowie Zdroju. Wzięło w nich udział 56 osób. Uczestnicy warsztatów w kilku grupach pracowali pod okiem doświadczonych trenerów i psychologa. To już praktyka, że tego rodzaju spotkania mają nie tylko pobudzać więzi międzyludzkie, ale przede wszystkim integrować wokół celu projektu, czyli podjęcia zatrudnienia. Po sześciu wspólnie spędzonych dniach można stwierdzić, że uczestnicy projektu to zgrany i chętny do współpracy zespół, co daje duże szanse na osiągnięcie założonych celów niniejszego zadania.

Kolejnym etapem projektu są szkolenia zawodowe m.in. obejmujące podstawy hotelarstwa z obsługą recepcji (120 godz.), a także w kierunku doradca finansowo-ubezpieczeniowy (180 godz.), profesjonalna obsługa klienta ( 60 godz.), kurs języka angielskiego z ukierunkowaniem na branżę hotelarsko-turystyczną (180 godz.) oraz podstawy e-marketingu (72 godziny). W okresie sierpień – październik planowane są natomiast płatne, m.in. sześciotygodniowe staże zawodowe połączone ze wsparciem trenera pracy, a następnie zatrudnienie na otwartym rynku pracy (minimum 30 proc. uczestników projektu, choć organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby liczba ta była jak największa).

Jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w projekcie, to do 3 czerwca można jeszcze to uczynić, wypełniając formularz rekrutacyjny zamieszczony na stronie www. kson.pl, gdzie znajduje się również harmonogram działań oraz pozostałe szczegóły dotyczące projektu. W razie pytań: kontakt telefoniczny w godz. 10.00-16.00 z koordynatorką projektu Moniką Żak pod numerem 509 794 155 lub osobiście w Biurze KSON Osiedle Robotnicze 47a.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną „Wola” z Warszawy oraz Spółdzielnią Socjalną „Familia” z Tarnowskich Gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group