Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6383
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pozytywne wnioski z akcji „Łyse opony to śmierć”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 8:33
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dobry stan techniczny pojazdów jeleniogórzan i coraz mniej usterek zagrażających bezpieczeństwu na drogach. Kierowcy jednak jeżdżą wciąż za szybko i niebezpiecznie.

To ogólne podsumowanie akcji prewencyjnej „Łyse opony to śmierć”, którą policjanci prowadzili przez dwa tygodnie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
– Policja w szczególności zwracała uwagę na stan ogumienia, stan techniczny pojazdów, sprawdzała uprawnia do kierowania, dokumenty oraz stan trzeźwości kierujących – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa skontrolowali blisko 800 pojazdów, za nadmierne zużycie opon zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych. Drobne usterki techniczne ujawnione podczas kontroli były usuwane przez kierujących na miejscu. Ponadto zatrzymali czterech kierujących, którzy prowadzili po pijanemu.

Nadkom. Edyta Bagrowska dodaje także, że w ciągu minionych dziesięciu miesięcy policja zabrała tysiąc dowodów rejestracyjnych na 10 tysięcy przeprowadzonych kontroli.
– Najczęściej policjanci zatrzymują te dokumenty za zły stan opon, za braki w oświetleniu, uszkodzenia pokolizyjne oraz niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy – sumuje.

Policjanci zapowiadają jednak surowe kary dla kierowców przekraczających dozwolone prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym. W miejscach tych należy spodziewać się kontroli z wykorzystaniem fotoradaru, jak i radarowych mierników prędkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~karoljg 3-12-2007 9:11
Piszecie o oponach stacjach widmo a woda w kamiennej ciągle wzbiera.Czy to nie jest temat na dziś? Mój kolega ciągle wpatruje się w koryto rzeki i czeka kiedy dostanie powiadomienie o stanie wody.
~kasiulka 3-12-2007 11:13
Ostatnio stał fotoradar na ul.Wincentego Pola niedaleko Jelfy, ale nie robił zdjęć tylko rejestrował obraz za pomocą kamery. Kilkadziesiąt metrów dalej stał policyjny radiowóz więc wiedzieli kogo zatrzymać. Moim zdaniem powinno być więcej fotoradarów bo to jedyny sposób aby kierowcy zdjęli nogę z gazu.
~do ~kasiulka 3-12-2007 12:47
Czy na takiej drodze potrzebne jest ograniczenie? Przyczyną korków w JG jest mało dynamiczna jazda kierowców mam na myśli nie prędkość poruszania się, a szybkość reakcji np. na sygnalizację świetlną. Moim zdaniem zmorą na drogach JG jest obecność rutyniarzy, bez kierunkowskazów, po liniach ciągłych ....
~ 3-12-2007 13:10
Kilkanaście pojazdów z usterkami na 800 skontrolowanych, to mniej niż 2 %. Zakladając, że policjanci "wybierali" auta w gorszym stanie technicznym to oznacza, że odsetek aut niesprawnych jest bliski zeru. Pytanie, czy jest sens organizować akcje skierowane w tak wąską grupę.
~ 3-12-2007 18:23
<i> regulamin złamany </i>
~Paweł 4-12-2007 0:47
mam dużo fajnych oponek do ożenienia zapraszam ukaranych zabraniem dowodu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group