Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pozytywne wnioski z akcji „Łyse opony to śmierć”

Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 8:33
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pozytywne wnioski z akcji „Łyse opony to śmierć”
Fot. Archiwum
Dobry stan techniczny pojazdów jeleniogórzan i coraz mniej usterek zagrażających bezpieczeństwu na drogach. Kierowcy jednak jeżdżą wciąż za szybko i niebezpiecznie.

To ogólne podsumowanie akcji prewencyjnej „Łyse opony to śmierć”, którą policjanci prowadzili przez dwa tygodnie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
– Policja w szczególności zwracała uwagę na stan ogumienia, stan techniczny pojazdów, sprawdzała uprawnia do kierowania, dokumenty oraz stan trzeźwości kierujących – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa skontrolowali blisko 800 pojazdów, za nadmierne zużycie opon zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych. Drobne usterki techniczne ujawnione podczas kontroli były usuwane przez kierujących na miejscu. Ponadto zatrzymali czterech kierujących, którzy prowadzili po pijanemu.

Nadkom. Edyta Bagrowska dodaje także, że w ciągu minionych dziesięciu miesięcy policja zabrała tysiąc dowodów rejestracyjnych na 10 tysięcy przeprowadzonych kontroli.
– Najczęściej policjanci zatrzymują te dokumenty za zły stan opon, za braki w oświetleniu, uszkodzenia pokolizyjne oraz niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy – sumuje.

Policjanci zapowiadają jednak surowe kary dla kierowców przekraczających dozwolone prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym. W miejscach tych należy spodziewać się kontroli z wykorzystaniem fotoradaru, jak i radarowych mierników prędkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group