Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2698
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pozytywna energia

Piątek, 24 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:06
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
10 dolnośląskich domów dziecka dostało wczoraj nagrody – po 50 tysięcy złotych

Ci, którzy w konkursie wielkich pieniędzy nie wygrali mogli pocieszyć się tortem. Ciasta wystarczyło dla wszystkich.

Wydamy je na mądrą rozpustę – mówił Bogdan Sapkowski, dyrektor „Domu nad stawem” w Obornikach Śląskich. – Nie chodzi broń Boże o jakieś frywolności, ale przyjemności, na które zawsze brakowało nam pieniędzy.

W konkursie zorganizowanym przez EnergięPro wzięło udział 37 domów dziecka z województw dolnośląskiego i opolskiego. Dzieci miały przysłać prace plastyczne, których tematem była pozytywna energia. Mogły być to rysunki, wyklejanki, wierszyki itd.
Zwycięzcy nie kryli radości. – Potrzebny jest nam nowy, porządny komputer. Te, które mamy, zestarzały się i nie można się już na nich bawić – mówiły maluchy z Obornik. Część wygranej zostanie przeznaczona też na remont placówki.

Najbardziej zawiedzeni czuli się wychowankowie domu dziecka „Promyk Słońca” z wałbrzyskiej dzielnicy Gaj. Na konkurs oprócz prac plastycznych wysłali też albumy ze zdjęciami, przysłowia o pozytywnej energii, które sami układali. Byli bardzo blisko wygranej.
Do nagrody zabrakło im zaledwie pół punktu.
Na pocieszenie dostali jedyne w konkursie wyróżnienie. – Tym razem się nie udało – mówił Krystian Szymański, jeden z wychowanków. – Ale nie poddamy się. W przyszłym roku spróbujemy jeszcze raz. Może się uda – dodaje chłopak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group