Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6769
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pozorne sprzątanie śmierdzącej Młynówki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 sierpnia 2008, 7:52
Aktualizacja: 20:44
Autor: Angela
Fot. Angela
Kiedy na odstraszającej fetorem rzece Młynówka pojawili się pracownicy MPGK, mieszkańcy mieli nadzieję, że w końcu rozwiązany zostanie ten śmierdzący problem. Tymczasem w czwartek zakończyło się dwudniowe uprzątanie rzeki, a cuchnące nieczystości nie zniknęły z jej koryta. Dlaczego? Bo prace dotyczyły jedynie usunięcia wielkogabarytowych sprzętów.

Jak długo przyjdzie jeleniogórzanom czekać na wyczyszczenie rzeki Młynówki przebiegającej przez centrum miasta? Nie wiadomo. Jak mówi Jan Pałka, zastępca prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, trwają prace dotyczące przygotowania odpowiedniego projektu.

Tymczasem przez dwa minione dni pracownicy MPGK zajęli się usuwaniem z rzeki wielkogabarytowych sprzętów. Koszt prac to 10 tysięcy złotych.
Wyciągnięte zostały pralki, lodówki, opony, fotele, wersalki i inne sprzęty, które mieszkańcy pozbywając się z domu systematycznie wrzucają do Młynówki – mówi Jan Pałka. Od czterech lat Młynówka jest w ten sposób raz w roku czyszczona. W 2005 roku wyciągnęliśmy z tej rzeki 100 metrów sześciennych sprzętu, dwa lata temu około 65 metrów sześciennych, a rok temu 55.

Mieszkańcy jednak doskonale wiedzą, że nie tylko takie roboty są na Młynówce potrzebne. - Przyjechali i tylko narobili jeszcze większego smrodu niż był, w okolicy piekarni na ulicy Mostowej nie można było dzisiaj przejść – skomentował pan Adam z Jeleniej Góry.

- Zdaję sobie sprawę, że wina jednak nie leży po stronie tych pracowników, ale władz miasta, które co najmniej dwa lata temu obiecały, że coś z tym problemem zrobią. Czekamy na konkretne działania, udrożnienia i wyczyszczenia koryta Młynówki. Bo teraz zanieczyszczeń, szczególnie tych dużych nie widać, ale za to smród tego co pozostało, czuć podwójnie.

Sama rewitalizacja Młynówki i okolic od lat jest wciąż w samorządowych planach. Kosztuje jednak fortunę, bo wiąże się z modernizacją sieci wodno-ściekowej Osiedla Robotniczego i pobliskich ulic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ktos 29-08-2008 8:33
obrzydliwe..
~PM 29-08-2008 8:49
Może zmienić bieg rzeki. żeby przepływała przez Czarne obok domu Pana v-ce Prezydenta Łużniaka.Szybko znalazły by się pieniążki na uprzątnięcie takiego syfu.Taki rynsztok w centrum miasta "żyjącego z turystyki".SKANDAL!!!
~Przypominam Panu 29-08-2008 9:09
Prezydentowi Markowi Obrębalskiemu o danej wyborcom obietnicy o stworzeniu bulwarów wzdłuż cieków wodnych Jeleniej Góry. Myślałem, głosując na Pana Obrębalskiego, że w pierwszej kolejności taki bulwar powstanie na odcinku ul. Ogińskiego (garbaty mostek) do ul. Grunwaldzkiej (Lidl-Statoil-Mc Donald). Życzę powodzenia Panu Prezydentowi w następnych wyborach-życzliwy.
~klik 29-08-2008 9:23
niech każą temu gostkowi od elektrowni wodnej na Zabobrzu pus...ć więcej wody do Młynówki to i smród zniknie (przynajmniej do czasu modernizacji sieci ka...lizacyjnej.
~gość 29-08-2008 9:27
I bardzo dobrze, że śmierdzi. Niech wszyscy wąchają!!!
~do gosc 29-08-2008 9:52
a ty razem z nami bedziesz wachal!!
~_tatawickabeznicka___ 29-08-2008 9:55
Mieszkańcy wrzucają stare graty, mieszkańcy sikają do Młynówki, mieszkańcy narzekają, że pełno tam śmieci i cuchnie :) Fajne ;)
piipi 29-08-2008 10:01
~To jest robota dla mezczyzn,bo oni LUBIA bagno !!.
~Rozczarowany 29-08-2008 11:27
Czy nie lepiej by było ,aby przynajmniej dwa razy do roku ogłosić tzw: wystawki wtedy mieszkańcy na pewno nie pozbywali by się niepotrzebnych sprzętów byle gdzie / tak robią w innych miastach /. Na pewno mielibyśmy mniej dzikich wysypisk.Za mało w mieście jest koszy, a jeśli są to niesukcesywnie opróżniane.Potrzebna jest zmiana w mieście polityki pozyskiwania odpadów i ich segregacja oraz konsekwentne przestrzeganie ochrony środowiska. / masowe odprowadzanie ścieków sanitarnych z mieszkań i instytucji bezpośrednio do rzeki./ Jeśli nie jest w rejonie jeszcze poprowadzona ka...lizacja sanitarna to powinny tam znajdować się tzw .szamba.Ale taniej jest podpiąć się do rzeki czy ka...lizacji deszczowej niż zapłacić za wywóz nieczystości.Gdzie są miejskie służby ,które powinny te sprawy dopilnować.Przecież nie trudno przejść się po posesjach i sprawdzić czy posiadają takowe szamba / w taki sposób inne miasta w Polsce z tym tematem sobie poradzili /.Wystarczy ,aby nasi jeleniogórscy urzędnicy wzięli się do pracy ,a nie tylko brali pieniądze za siedzenie za biurkiem.
marl 29-08-2008 11:43
Tak, to jest spisek, ktoś przyjeżdża z daleka i wrzuca śmieci do Młynówki - mieszkańcy sami śmiecą więc do kogo te pretensje że brud i śmierdzi?
~wąchający 29-08-2008 12:12
A co mają do śmierdzenia kanału graty wielkogabarytowe? Jest to kwestia poniemieckich ka...lizacji podłączonych do kanału. Przy okazji mam prośbę żeby perfumować to co spłukujemy w sedesie -- mieszkam w okolicy "oczyszczalni".
~;) 29-08-2008 12:18
Może to miejsce do podyskutowania na temat MPGK. W okolicznych miejscowościach były i są akcje wywozu śmieci o dużych gabarytach. Przejeżdżając widziałam jak w ustalone dni ludzie wynosili stare weralki, krzesła itp. Kiedy w JG coś takiego było? O koszach na śmieci na ulicach już nied wspomnę. Jeszcze coś. Dla mnie to ewenement. MPGK i MZK to spółki miasta, a śmieci z przystanków wywozi SIMEKO!!???? W czym rzecz?
~Mocherowa 29-08-2008 13:13
te 10 tysięcy można odzyskać wystawiając wyłowione przedmioty na Allegro.
~Iza 29-08-2008 14:22
Pamiętam, ze wystawki były w JG, przynajmniej na Zabobrzu, nawet nie tak dawno. W pierwszy poniedziałek albo wtorek każdego miesiąca. Czemu już nie ma? Może dlatego, ze pan dyr. Kasztelan nie musi potem osobiście tego wszystkiego z Młynówki wyciągać?
~TI 29-08-2008 15:59
Marudzicie żeby "sprzątnąć"... A nie brakuje w tym mieście syfiarzy którzy rok w rok wyrzucają hałdy "sprzętu" do tej "rzeczki"... Jestem pewien, że nawet jakby już nie śmierdziało "kupami" to i tak rok w rok trzeba byłoby wyciągać setki badziewi których to "oburzeni" mieszkańcy się pozbyli.
~ 29-08-2008 18:01
każdy wykrzywia się i jęczy że Młynówka to syf... a samo się przecież nie zaśmieciło...
~d3m0l 29-08-2008 18:10
Co do Simeko i MPGK to zastanowiłbym się czy nie jest to celowa polityka ludzi i decydentów związanych min z Zakładami Gospodarki Komunalnej i Spółdzielniami, bo po co płacić zakładowi miejskiemu jak można dać firmie zarobić, pewnie na tej samej zasadzie drogi naprawia nam Siedlęcin choć firma Miejska utrzymywana z naszych podatków posiada sprzęt i ludzi. No cóż ktoś prowadzi te firmy i komuś za pewne podlega. Handel ziemią w Jelonce to już jest sprawnie działająca maszyna i nawet ustawy przeciw malwersantom maja w nosie. Jak ktoś chce kupić działkę to tylko u pośrednika, i nie ważne, że on nie robił z ta ziemią nic tylko odsprzedaje po znacznie wyższej cenie. W tym mieście jeszcze długo nie będzie normalnie, chyba, że sami weźmiemy towarzystwo i zapakujemy na taczki.
HankaOdRumcajsa 29-08-2008 18:23
...podobno to zdrowo tak sobie powąchać.... ;) (Jedna starsza pani mi mówiła)
~do PM 29-08-2008 18:39
Pan prezydent Łużniak z Czarnego przez 8 lat jako przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej naprawiał podły świat /w gadaniu/. Obecnie realizuje to o czym mówił i dlatego aktualnie w "komunalce" mamy pasmo sukcesów.
~ 29-08-2008 19:13
młynówk to nie tylko problem miasta i prezydentów,miejska ochrona środowiska tylko nią zarządza,rzeczka ta leży w gestii rzgw wrocław a przecież stoliczanie dolnego śląska nie będą wydawać pieniążków na jeleniogórski zaścianek
~Sabath 29-08-2008 19:43
wstyd normalnie ;-/ ale gorzej to jest jak moja znajoma popuści ;-) ale ona na szczęście nie mieszka w jelonce
czarnulka jastin 29-08-2008 20:33
Do piipi co ty tak się uwziełaś na tych mężczyzn biją cię czy co hahaha
~Pani 29-08-2008 23:09
Ma Pan rację Panie"Przypominam Panu"( godz. 9.09). Nie ma bowiem w Polsce drugiego takiego miasta, które nad rzeką zamiast bulwarów, ma porośnięte chwastami zanidbane tereny. A odcinek o którym Pan wspomina leży przecież w samym sercu miasta. Proponuję przeznaczyć te tereny na wesołe miasteczko lub cyrk. Przydepcze się tym sposobem chaszcze które nigdy jeszcze nie były koszone.
~...młynek 30-08-2008 1:13
Młynówka czyli Pleskotówka...który z radnych obiecał jej oczyszczenie w swoim programie wyborczym kupe lat temu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group