Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8093
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pozorne sprzątanie śmierdzącej Młynówki

Piątek, 29 sierpnia 2008, 7:52
Aktualizacja: 20:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pozorne sprzątanie śmierdzącej Młynówki
Fot. Angela
Kiedy na odstraszającej fetorem rzece Młynówka pojawili się pracownicy MPGK, mieszkańcy mieli nadzieję, że w końcu rozwiązany zostanie ten śmierdzący problem. Tymczasem w czwartek zakończyło się dwudniowe uprzątanie rzeki, a cuchnące nieczystości nie zniknęły z jej koryta. Dlaczego? Bo prace dotyczyły jedynie usunięcia wielkogabarytowych sprzętów.

Jak długo przyjdzie jeleniogórzanom czekać na wyczyszczenie rzeki Młynówki przebiegającej przez centrum miasta? Nie wiadomo. Jak mówi Jan Pałka, zastępca prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, trwają prace dotyczące przygotowania odpowiedniego projektu.

Tymczasem przez dwa minione dni pracownicy MPGK zajęli się usuwaniem z rzeki wielkogabarytowych sprzętów. Koszt prac to 10 tysięcy złotych.
Wyciągnięte zostały pralki, lodówki, opony, fotele, wersalki i inne sprzęty, które mieszkańcy pozbywając się z domu systematycznie wrzucają do Młynówki – mówi Jan Pałka. Od czterech lat Młynówka jest w ten sposób raz w roku czyszczona. W 2005 roku wyciągnęliśmy z tej rzeki 100 metrów sześciennych sprzętu, dwa lata temu około 65 metrów sześciennych, a rok temu 55.

Mieszkańcy jednak doskonale wiedzą, że nie tylko takie roboty są na Młynówce potrzebne. - Przyjechali i tylko narobili jeszcze większego smrodu niż był, w okolicy piekarni na ulicy Mostowej nie można było dzisiaj przejść – skomentował pan Adam z Jeleniej Góry.

- Zdaję sobie sprawę, że wina jednak nie leży po stronie tych pracowników, ale władz miasta, które co najmniej dwa lata temu obiecały, że coś z tym problemem zrobią. Czekamy na konkretne działania, udrożnienia i wyczyszczenia koryta Młynówki. Bo teraz zanieczyszczeń, szczególnie tych dużych nie widać, ale za to smród tego co pozostało, czuć podwójnie.

Sama rewitalizacja Młynówki i okolic od lat jest wciąż w samorządowych planach. Kosztuje jednak fortunę, bo wiąże się z modernizacją sieci wodno-ściekowej Osiedla Robotniczego i pobliskich ulic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group