Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3238
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Pożegnanie absolwentów klas policyjnych

Wtorek, 29 kwietnia 2014, 7:42
Aktualizacja: 15:01
Autor: Org
Piechowice: Pożegnanie absolwentów klas policyjnych
Fot. Archiwum Szkoły
Muzyką Indian Ameryki Północnej Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach pożegnał swoich absolwentów klas IV technikum oraz klas III a i III b Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, zastępca komendanta miejskiego policji młodszy inspektor Piotr Wałczyk, a także były komendant policji jeleniogórskiej Zbigniew Ciosmak, który był jednym z inicjatorów powstania klas policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Starosta wręczył wyróżnienia absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Odebrali je: Daria Aleksandrowicz (średnia ocen 5,18) oraz Adriana Jakowicz (średnia ocen 4,75). Za dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję i zachowanie zostały wręczone nagrody książkowe: Paulinie Mogilskiej z klasy III LO, Grzegorzowi Leszkiewiczowi z kasy IV T, Pawłowi Rzepczyńskiemu z klasy IV T oraz Michałowi Tarczyńskiemu z klasy IV T.

Ponadto uczniowie otrzymali Stypendium Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską, zaangażowanie w życie szkoły i klasy oraz reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i rozmaitych konkursach.

Wyróżnienia wręczył również komisarz Zbigniew Klimek za bardzo dobre wyniki w nauce z przedmiotu ,,Bezpieczeństwo publiczne-edukacja ogólnopolicyjna”. Uczniom klas policyjnych wręczono dyplomy ukończenia nauki w klasie o profilu policyjnym w zakresie: funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego i wiedzy ogólnopolicyjnej, umiejętności samoobrony oraz musztry i podstaw wyszkolenia strzeleckiego.

Uroczystość uświetnił występ muzyczny Indian z Ameryki Północnej , który odbył się w ramach współpracy z Filharmonią Jeleniogórską.

Przed absolwentami matura i edukacja na wymarzonych studiach. Życzymy powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group