Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5031
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożary sadzy znów zmorą w regionie

Wtorek, 6 grudnia 2016, 8:02
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Pożary sadzy znów zmorą w regionie
Fot. Archium Jelonki.com
Do 33 zgłoszeń pożarów sadzy w kominach wyjeżdżali w tym okresie grzewczym (od 1.10 do 05.12.2016r.) jeleniogórscy strażacy. Ostatnie takie zdarzenie było w sobotę (03.12) o godz. 12.30 w budynku mieszkalnym w Kromnowie. Z pożarem sadzy przez ponad godzinę walczyło 18 strażaków.

Jak informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, pożary sadzy były w całym regionie. Sześć przypadków odnotowano w Jeleniej Górze, a pozostałe w: Kowarach, Kromnowie, Janowicach Wielkich, Jeżowie Sudeckim, Karpaczu, Sosnówce, Kopańcu, Rybnicy czy Łomnicy.

Dlatego kominiarze i strażacy przypominają, że przewody dymowe powinny być sprawdzane co najmniej cztery razy w roku, przewody spalinowe dwa razy, a wentylacyjne co najmniej raz w roku.

- Może się wydawać, że jeśli nie sprawdzimy komina w tym roku, możemy zrobić to w przyszłym - mówi jeden z kominiarzy. - Czasami niestety nie ma już czego sprawdzać, bo budynek zapalił się od sadzy i spłonął. Takich sytuacji znam wiele. Nie warto więc ryzykować - dodaje kominiarz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group