Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2974
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Pożar w Mysłakowicach, siedem osób ewakuowanych

Wtorek, 7 maja 2013, 8:54
Aktualizacja: 15:01
Autor: Angela
Mysłakowice: Pożar w Mysłakowicach, siedem osób ewakuowanych
Fot. OSP Łomnica
Gdyby nie szybka reakcja sąsiadów, mógłby spłonąć cały budynek – mowa o pożarze, do którego doszło dzisiaj (7.05) kilka minut przed godziną piątą. Ogień pojawił się na poddaszu jednorodzinnego budynku przy ul. Łokietka w Mysłakowicach. Na szczęście w porę powiadomieni strażacy uratowali niemal cały obiekt. Przed ich przyjazdem dobytek próbowali ratować lokatorzy.

Pierwsze zgłoszenie o dymie i ogniu wydobywającym się z poddasza budynku strażacy otrzymali od starszej kobiety.

- Na miejsce wysłani zostali strażacy z Kowar i Łomnicy, chwilę później otrzymaliśmy kilka kolejnych zgłoszeń i wysłaliśmy następne jednostki – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Kiedy strażacy dojechali na miejsce, ogień wydobywał się z poddasza przez drewnianą ścianę szczytową. Pożar wiadrami próbowali gasić lokatorzy. Szybkie działania pozwoliły na opanowanie zagrożenia i niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia. Gdyby nie tak szybka reakcja zgłaszających, spłonąć mógł cały budynek – dodaje A. Ciosk.

Udział w ponad dwugodzinnej akcji wzięło 20 strażaków z sześciu zastępów straży. Na miejscu byli też ratownicy pogotowia, którzy udzielili pomocy starszemu, schorowanemu mężczyźnie, właścicielowi obiektu, który źle się poczuł. Przyjechali też pracownicy pogotowia energetycznego i gazowego oraz przedstawiciele centrum zarządzania kryzysowego, a także policjanci.

Przyczynę powstania pożaru ustali biegły z zakresu pożarnictwa. Straty, w tym spaloną ścianę szczytową i kilka nadpalonych krokwi z konstrukcji dachu, wstępnie oszacowano na 3 tys. zł. Uratowano mienie o wartości 150 tys. zł. Po zakończeniu akcji lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group