Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8182
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożar na Wańkowicza. Cztery osoby poszkodowane (aktualizacja)

Czwartek, 20 października 2016, 8:30
Aktualizacja: Piątek, 21 października 2016, 7:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Pożar na Wańkowicza. Cztery osoby poszkodowane (aktualizacja)
Fot. KM PSP w Jeleniej Górze
Jeleniogórscy strażacy ugasili ogień, który dzisiaj (20.10) około godz. 7.00 rano zajął jedno z mieszkań wielorodzinnego budynku przy ul. Wańkowicza w Jeleniej Górze. – Gdyby strażacy dojechali na miejsce kilka minut później, dla osób uwięzionych w płonącym lokalu, a także mężczyzny podtrutego dymem na klatce schodowej pierwszego piętra, mogłoby być za późno – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze budynku i doszczętnie strawił cały lokal, który nie nadaje się do użytku. Troje lokatorów spało w pomieszczeniu obok płonącego pokoju. Obudzili się w chwili, kiedy ogień strawił drzwi i wdarł się do środka.

- Jednej kobiecie udało się wyjść przez okno, dwoje pozostałych lokatorów wołało o pomoc – relacjonuje Andrzej Ciosk. – Temperatura była tak wysoka, że stopiły się plastikowe okna w mieszkaniu na piętrze, a szyby w całym budynku popękały. Trzeci mężczyzna z pierwszego piętra usłyszał, że coś się dzieje, obudził się i wyszedł na korytarz, gdzie panowało ogromne zadymienie. Został podtruty dymem i zdołał tylko wołać o pomoc. Strażacy go ewakuowali. Wyciągnęli też dwie osoby z płonącego mieszkania – dodaje.

Jak mówią strażacy, od tragedii lokatorów dzieliły dosłownie minuty. Na szczęście dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków, nikomu nic się nie stało.

– Poszkodowanym strażacy podali tlen i udzielili wsparcia psychicznego, wszyscy odmówili przewiezienia do szpitala – informuje Marek Gałan, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Z ogniem walczyło 17 strażaków z pięciu zastępów straży. Przyczyna pożaru jeszcze nie została ustalona. Na miejscu, poza strażą pożarną i policją, byli przedstawiciele centrum zarządzania kryzysowego UM oraz MOPS-u, którzy będą musieli zapewnić poszkodowanym lokal zastępczy.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
57
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group