Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2793
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powtórka z Wałbrzycha nam nie grozi

Sobota, 26 kwietnia 2008, 12:40
Aktualizacja: Niedziela, 27 kwietnia 2008, 7:33
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Powtórka z Wałbrzycha nam nie grozi
Fot. TEJO
W Jeleniej Górze nie będzie głodówki jak w Wałbrzychu, bo nikt nie zajmuje siłą mieszkań komunalnych. Miasto ma spokój, ale wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych na ochronę tych lokali.

W mieście biedaszybów nielegalnie zajęto ponad 350 mieszkań socjalnych. Ludzie wprowadzali się bezprawnie, a kiedy miasto chce ich stamtąd wyrzucić odcinając prąd i wodę, kobiety zaczęły protest głodowy.

– Nam to nie grozi. W ubiegłym roku mieliśmy dwie próby nielegalnych zajęć mieszkań – mówi Lucyna Januszewska, dyrektor ZGL Północ. – Jedna została szybko wyjaśniona. W drugim przypadku rodzina wprowadziła się do mieszkania innej osoby, która wyjechała na dłużej. Jesteśmy w trakcie rozwiązywania tej sprawy.

Większych problemów z zajmowaniem siłą mieszkań nie ma też ZGL Południe. To dlatego, że oba zakłady wynajmują firmy ochroniarskie, które pilnują pustostanów. Łącznie ZGL-e na ochronę wydają ponad 50 tysięcy złotych rocznie.

Można byłoby zaoszczędzić, gdyby puste lokale były od razu zasiedlane. – Problem, że przygotowanie lokalu trochę trwa. Trzeba zabezpieczyć środki na remont, potem przeprowadzić procedurę przetargową na wykonanie wykonawcy, no i wykonać remont. Dlatego mieszkańcom wydaje się, że nic nie robimy z lokalami, a to nieprawda – mówi Lucyna Januszewska.

W Jeleniej Górze rocznie przyznawanych jest ok. 50 mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group