Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2471
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powstanie zespół boisk przy jeleniogórskiej „trójce”

Środa, 13 marca 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: UM
Ponad 300 tys. złotych Jelenia Góra otrzymała od samorządu Województwa Dolnośląskiego na budowę obiektu lekkoatletycznego w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

– To tylko część pieniędzy, jaka jest potrzebna do budowy takiego obiektu, ale pozwoli nam to zbudować zespół boisk przy Szkole Podstawowej nr 3. Teren pod budowę to ok. 5.000 m kwadr. - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry

W ramach tego obiektu powstaną m.in. czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna, okólna, o obwodzie 200 m z nawierzchnią syntetyczną i sześciotorowy odcinek bieżni do sprintu o długości 100 m. Ponadto – skocznia w dal z 40-metrowym rozbiegiem i koło do pchnięcia kulą. Płyta wewnątrz bieżni będzie założona sztuczną trawą i powstanie tam wielofunkcyjne boisko o pow. 44 x 22 m.

Ogłoszono już pierwsze przetargi na przygotowanie tej budowy, m.in. na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

– Oczywiście zakres robót przy tym obiekcie jest szerszy – wyjaśnia M. Zawiła – bo trzeba kupić piłkochwyty, ruchome urządzenia w rodzaju bloków startowych, płotków treningowych, itp. - Wykonamy monitoring, drogi dojazdowe, oświetlimy teren - dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group