Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7596
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powstanie obwodnica Kaczorowa

Niedziela, 21 czerwca 2020, 6:03
Aktualizacja: Wtorek, 23 czerwca 2020, 7:03
Autor: WAC
Region: Powstanie obwodnica Kaczorowa
Fot. GDDKiA
Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy obwodnicy Kaczorowa.

Obwodnica Kaczorowa znalazła się wśród siedmiu obwodnic dolnośląskich miejscowości, które zostały ujęte w opracowanym w Ministerstwie Infrastruktury Programie "100 Obwodnic" na lata 2020-2030. Pozostałe to: obwodnica Głogowa w ciągu DK12, obwodnica Legnicy w ciągu DK94, obwodnica Międzyborza w ciągu DK25, obwodnica Milicza w ciągu DK15, obwodnica Oławy w ciągu DK94 oraz obwodnica Złotego Stoku w ciągu DK46. Część z nich to zadania, dla których trwa już etap opracowania dokumentacji projektowej, dla innych - proces przygotowawczy dopiero się rozpocznie.

Obecnie trwa opracowanie studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowego dla inwestycji Kaczorowa oraz materiałów wymaganych do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca zobowiązany jest również do przygotowania projektu budowlanego wraz z kompletem materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zgodzie na realizację inwestycji drogowej, a także projektu wykonawczego (PW) oraz dokumentacji przetargowej (DP). Oprócz prac projektowych dla obwodnicy Kaczorowa prowadzone są wstępne prace koncepcyjne przebudowy DK3 po istniejącym śladzie od obwodnicy Bolkowa do obwodnicy Kaczorowa oraz od obwodnicy Kaczorowa do obwodnicy Maciejowej.

Oprócz obwodnic ujętych w Programie 100 obwodnic, Dyrekcja Generalna Dróg Krajowych i Autostrad realizuje również obejścia ujęte w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych.

Od 21 grudnia ubiegłego roku kierowcy mogą korzystać z obwodnicy Bolkowa o długości prawie 8 km. Inwestycja zakończyła się cztery miesiące przed terminem kontraktowym. Obecnie trwa również budowa obwodnicy Wałbrzycha.

W trakcie budowy jest ok. 50 km dróg ekspresowych, a na etapie prac przygotowawczych kolejnych ok. 30 inwestycji. To zarówno zupełnie nowe trasy, jak S5 czy S8, ale również przebudowy odcinków istniejących np. przebudowa A18 Krzyżowa - Golnice czy rozbudowa DK35 Pszenno - Szczepanów i Świebodzice - Słotwina.

Twoja reakcja na artykuł?

125
84%
Cieszy
15
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
3%
Złości
5
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group