Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8521
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstanie nowe rondo?

Wiadomości: Mysłakowice
Sobota, 29 lutego 2020, 6:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 marca 2020, 14:15
Autor: WAC
Fot. użyczone
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze złożyło wniosek o przyznanie dotacji do Funduszu Dróg Samorządowych na budową ronda na skrzyżowaniu dróg Jelenia Góra – Karpacz i Mysłakowice – Miłków.

Budowa ronda w Mysłakowicach ma w znaczący sposób wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. W pobliżu skrzyżowania stoi budynek, który ogranicza widoczność. Między innymi dlatego dochodziło tutaj do wielu groźnych sytuacji drogowych. Przebudowa skrzyżowania ma także pomóc kierowcom jadącym z kierunku Miłkowa lub Mysłakowic we włączaniu się do ruchu. Teraz mają oni z tym wielki problem, zwłaszcza w weekendy, gdy w stronę Karpacza płynie strumień aut turystów.

Dokumentacja przebudowy skrzyżowania została wykonana w ubiegłym roku - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski . - W tym roku złożyliśmy wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych. Obecnie czekamy na jego rozstrzygnięcie. Mam nadzieję, że będzie ono pozytywne, gdyż odbieramy wiele sygnałów od mieszkańców domagających się poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

93
82%
Cieszy
1
1%
Hahaha
4
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
4%
Złości
11
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group