Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6717
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powstanie centrum handlowe za ponad sto mln zł

Piątek, 7 marca 2008, 13:16
Aktualizacja: Sobota, 8 marca 2008, 7:44
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Powstanie centrum handlowe za ponad sto mln zł
Fot. Archiwum
Kręgielnia, korty tenisowe oraz kilkanaście sklepów ma powstać w centrum handlowym, które chce wybudować w Jeleniej Górze tajemniczy inwestor z Irlandii. Dzisiaj odbyła się prezentacja inwestycji.

Ma kosztować grubo ponad 100 milionów złotych. – Obiekt będzie nowoczesny i bardzo estetyczny. Jesteśmy dalecy od zabudowy charakterystycznej dla hipermarketów – zapewnił Tomasz Grabowski, członek zarządu firmy Oyster Island na spotkaniu z radnymi komisji rozwoju. – Na najwyższej kondygnacji będzie przeszkolna restauracja, co pozwoli korzystającym na podziwianie widoków Karkonoszy.

Spółka chce budować obiekt na Zabobrzu przy ul. Konstytucji 3 Maja. Inwestycja ma powstać na działkach pomiędzy drogą z szpitalem wojewódzkim, kilkaset metrów za skrzyżowaniem ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Ogińskiego.

Do budowy jednak jeszcze daleko. Najpierw potrzebna będzie zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Ponadto inwestor jedną ze swoich działek chce zamienić z miastem. Nie wiadomo, czy na to przystaną radni. Jak szacują przedstawiciele Oyster Island, załatwienie formalności oraz budowa potrwają 3 lata. Park Handlowy

– Propozycja wydaje się ciekawa, jednak było to dopiero pierwsze spotkanie. Musimy dokładnie przeanalizować tę ofertę – powiedział Wiesław Tomera, przewodniczący komisji rozwoju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group