Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7742
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Powstaje plan pod stację sportów zimowych

Wtorek, 31 października 2017, 11:36
Autor: WAC
Gmina Podgórzyn przystąpiła do opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru na stokach gór Czoło i Grabowiec, znajdujących się w rejonie Miłkowa i Sosnówki. Jest to wstęp do powstania w tym miejscu stacji sportów zimowych.

W rejonie tym przedsiębiorca, który na terenie gminy Podgórzyn jest już właścicielem obiektów hotelowych, zamierza kosztem około 200 milionów złotych wybudować siedem tras narciarskich, o różnym poziomie trudności. Według planów, najdłuższa z nartostrad ma mieć 2200 metrów długości. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa mają też zostać oddane komfortowe wyciągi kanapowe. Na potrzeby dośnieżania stoków w środkowej części Sosnówki powstanie zbiornik wody. W założeniu trasy mają mieć charakter całoroczny, gdyż latem będzie można z nich zjeżdżać na rowerach.

Spełnienie tych zamierzeń rozwiązałaby problem z jakim obecnie zmaga się gmina Podgórzyn, czyli posiada bazą noclegową, a nie ma infrastruktury do uprawiania sportów zimowych. Należy jednak pamiętać, że droga od planów do ich realizacji jest jeszcze bardzo długa. Same załatwianie kwestii formalnych potrwa jeszcze około trzech lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
144
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group