Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6434
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powrót do podwójnego stresu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 czerwca 2009, 9:17
Aktualizacja: 9:19
Autor: TEJO
Fot. ....
Przyszłoroczni maturzyści już teraz muszą oswoić się z powrotem podwójnych egzaminów: będą mieli nie tylko maturę, lecz także test wstępny na studia. Przyjęcia na podstawie wyników maturalnych nie sprawdzają się.

O planach Ministerstwa Nauki pisze szeroko dzisiejszy „Dziennik”. O dodatkowych kryteriach rekrutacji będą decydowali rektorzy uczelni, którzy będą mieli prawo zorganizowania egzaminów wstępnych. Wiadomo tyle, że kandydat na studenta nie będzie zdawał tych samych przedmiotów, co na maturze.

Po zniesieniu egzaminów wstępnych wielu wykładowców na uczelniach narzeka, że na pierwszy rok studiów zgłasza się wielu kandydatów z przypadku. Młodzi ludzie składają podania na kilkanaście kierunków i do końca nie wiadomo, w czym tak naprawdę są dobrzy.

Teraz pracownicy naukowi nie ukrywają, że dodatkowe testy na pewno byłyby właściwe dla pierwszej selekcji. Niemal wszyscy wykładowcy zapytani przez „Dziennik” podkreślają coraz gorszy poziom wiedzy przyjmowanych na studia. Wprawdzie dziś jest możliwość uzyskania zgody przez resort na organizację egzaminu wstępnego, jednak na 100 wniosków 10 jest odrzucanych.

Na jeleniogórskie uczelnie można dostać się bez egzaminów wstępnych. Pionierem był tu Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej, gdzie na podstawie samego świadectwa maturalnego studentów przyjmuje się już od wielu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 25-06-2009 9:51
jest od dawna taka opinia ze jak nie ma gdzie isc na studia maturzysta to na "POLIBUDE"
~do ~ 25-06-2009 12:42
To dlaczego i tam się nie dostałeś?
~załamana21 25-06-2009 13:17
polska spada na psy!!!!!!!!!!!!!!!
~jfhg 25-06-2009 16:47
niech się w końcu ministerstwo przyzna do błędu z wprowadzenia reformy! a tu mamy juz mizerne efekty jednej ,a do gimnazjów wprowadzają kolejna ,pewnie dlatego żeby zatuszować poprzednią! ponoć narodem głupców sie lepiej rządzi! NIECH WRÓCI STARY SYSTEM NAUCZANIA! PODSTAWÓWKA 8 LAT POTEM ALBO ZAWODÓWKA ALBO LICEUM BADZ TECHNIKUM I EGZAMINY NA STUDIA! DAJCIE SPOKÓJ Z TYMI TESTAMI NA KONIEC SZKÓŁ I SMIESZNYMI MATURAMI! mieliśmy bardzo dobry system nauczania ,a teraz? hmmm powodzenia!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group