Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8707
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powrót do krainy szczęśliwości

Poniedziałek, 15 września 2008, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Powrót do krainy szczęśliwości
Fot. TEJO
W Bibliotece Dziecięco–Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej zakończyły się warsztaty dla dzieci, których patronem był Dariusz Miliński, artysta z Pławnej. Najmłodsi wynieśli same pozytywne wrażenia i mieli okazję poznać osobiście Mistrza, który udzielił im „lekcji”.

- Proszę o ładny uśmiech – poprosiły Dariusza Milińskiego panie z biblioteki. – Za późno. Ładnie się uśmiechałem, kiedy byłem w przedszkolu – zażartował artysta. Wcześniej „czuwał” nad maluchami, które rysowały postać Ducha Gór. – Próbowałem im coś zasugerować, ale dziecięca wyobraźnia nie lubi sugestii. Malowali, jak chcieli – powiedział nam Darek Miliński.

Podczas warsztatów artyści z Grupy Pławna 9 oraz dzieci pokazały bajkowy mini-spektakl „Serce z kamienia”, który opracował gość Książnicy Karkonoskiej. „Zagrały” w nim także jego lalki.

Jak podkreśla sam malarz, pisarz, rzeźbiarz, czyli Dariusz Miliński, bajka to jego sposób na życie. – Te wszystkie sytuacje lalkowe to wędrówka do bezpiecznego dzieciństwa. Czym człowiek bardziej jest dorosły, tym bardziej tęskni za bezpieczeństwem. A bajka jest taką fantasmagorią, która może nie leczy, ale utrzymuje w kondycji frywolnego poczucia życia – tłumaczy artysta. Sam ma czterech synów, trzech jeszcze w dziecięcym wieku, którzy na co dzień go inspirują.

- Częściej się głupkowato śmieję i zachowuję dziecinnie niż przyzwala mi mój wiek – wyznał nam Dariusz Miliński, który po świecie pielgrzymuje już od ponad pół wieku. – Nie mogę się wkomponować w 51-letni żywot – stwierdził.

A dziecięce prace zawisły w bibliotecznej galerii. Każdy młody czytelnik będzie mógł zobaczyć, jak pracowali najmłodsi w Jeleniej Górze adepci sztuki z Niepublicznego Przedszkola nr 5.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
124
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group