Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5428
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powody do dumy po testach gimnazjalnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 czerwca 2010, 14:48
Aktualizacja: 14:50
Autor: Angela
Fot. Angela
Absolwenci gimnazjów otrzymali długo oczekiwane wyniki egzaminów. Poszło dobrze. Przykładem mogą być gimnazja przy ZSLiZ nr 1 w Sobieszowie czy ZSO nr 1, gdzie średnia punktów była wyższa zarówno od średniej w Jeleniej Górze, jak i całego województwa dolnośląskiego.

Wyniki kwietniowych egzaminów Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła oficjalnie 18 czerwca. W części humanistycznej średnia punktów w Jeleniej Górye wyniosła 30,7, a w województwie 30,3. W części matematyczno – przyrodniczej miasto uzyskało średnią 23,7, a województwo 23,4.

– Średnia punktów w naszej szkole to 31,9 z części humanistycznej oraz 25,7 w części matematyczno+przyrodniczej. Jestem dumna z uczniów klasy trzeciej gimnazjum, którzy są ambitni, dobrze zorganizowani i systematyczni. Stąd tak wysokie wyniki nie tylko egzaminów gimnazjalnych, ale również końcowych – mówi Helena Kasperczyk, dyrektor szkoły.

Wychowawca klasy trzeciej Alicja Mysak-Policht mówi, że aż 14 uczniów ukończy gimnazjum ze średnią ocen powyżej 4.0, w tym trzy osoby uzyskały średnią powyżej 5.0. Średnia ocen całej klasy natomiast to w tym roku 4.15.
Najwyższe wyniki z egzaminu natomiast uzyskali: Aleksandra Focht i Piotr Hurbol.

Również w części językowej uczniowie wykazali się sporą wiedzą i umiejętnościami czytania, słuchania ze zrozumieniem, tworzenia tekstu w języku obcym osiągając wysokie wyniki. Siedem osób uzyskało powyżej 40 punktów na 50 możliwych do zdobycia. Najwyższy wynik uzyskała Monika Przywrzej – 48 punktów.

A jak wyglądały wyniki egzaminów w innych jeleniogórskich placówkach?
W Gimnazjum nr 2 średnia punktów części humanistycznej wyniosła 26,8, natomiast część matematyczno – przyrodnicza 17,6. W Gimnazjum nr 3, gdzie funkcjonuje klasa integracyjna, która nieco obniża średnią szkoły, placówka osiągnęła również wysokie wyniki: 31,1 z części humanistycznej oraz 23,2 z części matematyczno – przyrodniczej.

– W porównania do poprzedniego roku nasze wyniki wzrosły. Średnią naszych ocen nieco obniża klasa integracyjna, do której uczęszczają specyficzni uczniowie, którzy też muszą się gdzieś uczyć. Bardzo dobrze uczniowie zdali natomiast egzamin w części językowej – mówi Marek Przeorski, dyrektor szkoły.

Poprawiły się też wyniki części humanistycznej w Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, gdzie tegoroczna średnia wyniosła 29,5 punktu. W części matematyczno – przyrodniczej gimnazjaliści utrzymali też sam wynik co w roku poprzednim i uzyskali średnią 19.9. Powód do dumy mają też nauczyciele i dyrekcja z Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Tam wyniki są nieco niższe niż w roku poprzednim, ale o wiele wyższe niż średnia miasta czy województwa.

- Z części humanistycznej średnia punktów w naszej szkole osiągnęła wynik 38,0, a z części matematyczno – przyrodniczej 37,4. Cieszymy się, że różnica między wynikami w naszej szkole a średnią miasta czy województwa jest tak znacząca, ale nie spoczywamy na laurach. Będziemy te wyniki analizować i starać się by w roku następnym były one jeszcze wyższe. Trzeba jednak przyznać, że egzamin przyrodniczy był w tym roku bardzo trudny, ale gimnazjaliści poradzili sobie – mówi Grzegorz Lustyk, zastępca dyrektora ds. gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze.

Teraz absolwenci gimnazjów czekają na wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Miejsca starczy dla wszystkich, choć – jak co roku – na pewno nie wszyscy dostaną się do wymarzonych szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~co za swiat 22-06-2010 16:52
to ze jelonka nie lubi gim 1 wiadomo od dawna, no ale żeby ominąć tylko tą szkołę w podawaniu punktacji to już żenada! nie chce się nikomu dowiedzieć, czy znów w jedynce wyniki są najwyższe wiec lepiej o nich nie pisać!!!!
~nauczyciel z Gimnazjum w ZSO nr 1 22-06-2010 17:46
Gratuluję Gimnazjalistom jednej i drugiej szkoły. Zwłaszcza tym z Sobieszowa. I Koleżankom i Kolegom Nauczycielom z ZSLiZ.
~gość4 22-06-2010 18:02
myślę, że nie ma co porównywać średniej gimnazjum w ZSO nr 1 z innymi gimnazjami, przecież tam przyjmowani są tylko najlepsi uczniowie z Jeleniej Góry i okolic, nie ma uczniów z dysfunkcjami i obniżeniami wymagań, jak w innych gimnazjach. Z takimi uczniami nie da się osiągać niższych wyników...
rymcycymcy 22-06-2010 18:24
Zdobyć mniej niż czterdzieści punktów ...to lekki obciach :)
~do gość4 18:02 22-06-2010 21:05
Gość4z 18:02. Nie ma tam czegoś jak nie przyjmowanie kogoś z dysfunkcjami! Na początku (rekrutacja do 1 gim) pisze się testy. Kto ma więcej, to się dostaje. Ja w klasie mam 3 osoby z dysfunkcjami. To normalna szkoła jak każda inna, a gadanie że żerom to kujony i kucie do rana itp itd to brednie. Tam są normalni nauczyciele, a że poziom jest wyższy to właśnie te wyżej wspomniane testy no i fakt, że żerom nie ma powiatu. A nawiasem mówiąc trochę szkoda, że na testach geografii nie było, bo pan GL miał by się czym pochwalić :). Mój ulubiony nauczyciel, który dobrze uczy wplatając w edukacją szczyptę humoru :D (może trochę więcej jak szczyptę ^.^ )
~do co za swiat 22-06-2010 22:07
o Rzemiosłach też nie napisano, a wcale nie mniały takich złych wyników. no cóz..
~gośćktoś 23-06-2010 14:22
jak widać nie tylko najlepsi idą do Żeroma, w innych gimnazjach też są dobrzy uczniowie:)
~alicjam_78 23-06-2010 15:01
Gratuluję moim uczniom!!!!!To naprawdę wspaniała młodzież!Życzę wszystkim nauczycielom takiej współpracy!!!Taka szkoda,że w piątek się pożegnamy!
~TakiKtoś 23-06-2010 16:42
Ryjecie wszyscy ;] te wyniki powinny być dla Was samych a nie do popisywania się przed innymi.Napisali artykuł to dobrze,zapomnieli dopisać o innych szkołach-trudno.Cieszcie się wakacjami a nie przejmujecie się jakimiś artykułami :P
~Barna 23-06-2010 20:42
To się nazywa promocja szkoły.Bardzo mądre posunięcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group